Bill Gates dönüyor mu?

Bill Gates, son röportajında Microsoft'a "dolaylı olarak" dönüş yapacağının sinyalini böyle verdi!

05 Kasım 2013, Salı 16:00
A A
Bill Gates dönüyor mu?

Microsoft ortak kurucusu ve başkanı Bill Gates, yeni bir röportajında Microsoft için ilk kabul ettiğinden çok daha fazla çalıştığını itiraf etti.

Gates, Microsoft için tam gün çalışmayı bıraktığında haftanın bir gününü Microsoft'ta harcayacağının sözünü vermişti. Ancak Gates'in Financial Times'a verdiği röportajda Microsoft'un hayırsever işlere kıyasla Gates'in daha çok zamanını almaya başladığı ortaya çıktı. Gates'in Microsoft'ta geçirdiği zamanın CEO Steve Ballmer'ın Ağustos'ta emekli olacağını açıklamasıyla daha da artmış olması muhtemel. Röportajın büyük ölümü ise Gates'in üçüncü dünya ülkelerinde çocuk felci gibi hastalıkları ortadan kaldırma çalışmalarına odaklanıyordu.

Gates, röportajında Ballmer'ın yerini almak gibi bir düşüncesinin olmadığını tekrarlarken, yeni CEO olarak seçilen kişiyle "kayda değer" vakit harcayacağını söyledi. Microsoft'un yeni CEO'sunun 2013 bitmeden önce seçilmesi bekleniyor.

Resimlerle: Microsoft'un gizli kalan donanımları

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.