Binbir Gıda kimdir? Sahibi kim? Alpullu Şeker fabrikası satıldı mı?

Şeker fabrikalarının satışı devam ediyor. Son olarak Alpullu Şeker Fabrikası için en yüksek telkifi (150 milyon TL) Binbir Gıda verdi. Bu flaş gelişme sonrası Binbir Gıda'nın sahibinin kim olduğu araştırılmaya başlandı.
 

27 Nisan 2018, Cuma 16:36
A A
Her geçen gün şeker fabrikaları özelleştiriliyor. En son Alpullu Şeker Fabrikası için Binbir Gıda 150 milyon TL teklif verdi. Bu gelişmenin ardından Binbir Gıda'nın sahibinin kim olduğu hakkında detaylı bilgiler almak isteyen vatandaşlar internette araştırma yapmaya başladı.

BİNBİR GIDA KİMİN?

Binbir Gıda Beşiktaş'ın eski yöneticisi Nevzat Demir'in şirketidir.

Binbir Gıda Tarım Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. İzmir Çamaltı Tuzlası ile Balıkesir Ayvalık Tuzlası'nın işletmeciliğini sürdürmektedir.

Merkezi İstanbul'da bulunan bir anonim şirket olan Binbir Gıda Tarım Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., 2010 yılı Nisan ayında Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı ile imzalanan sözleşmeler kapsamında İzmir Çamaltı Tuzlası ile Balıkesir Ayvalık Tuzlası'nın işletmeciliğini sürdürmektedir. 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.