Bingöl Üniversitesi öğretim görevlisi alıyor. İşte detaylar…

Bingöl Üniversitesi öğretim görevlisi alıyor. İşte detaylar…

Bingöl Üniversitesi Sosyal Bilimler, Teknik Bilimler ve Solhan Sağlık meslek yüksek okullarına 5 öğretim görevlisi alıyor. İşte ilanın detayları…

16 Nisan 2019, Salı 17:07 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Bingöl Üniversitesi Adalet, Turist Rehberliği, Tarla Bitkileri, Elektrik ve Odyometri bölümlerine öğretim görevlisi alıyor. Başvurular şahsen veya posta yoluyla yapılabilecek. İşte detaylar…

Bingöl Üniversitesi öğretim görevlisi alımı için aranan şartlar şu şekilde:

GENEL ŞARTLAR

1 - 657 Sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

2 - ALES’ten en az 70, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.

3 - Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5’lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir. Diğer not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliğine Üniversitemiz senatosu karar verir.

4 - Yabancı dille eğitim ve öğretim yapılan programlardaki öğretim görevlisi kadrolarına yapılacak atamalarda atama yapılacak programın eğitim dilinde; bilim alanı yabancı dille ilgili kadrolara yapılacak öğretim görevlisi atamaları ile 4/11/1981 tarihli ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 5 inci maddesinin birinci fıkrasının (ı) bendi uyarınca zorunlu yabancı dil dersini vermek üzere öğretim görevlisi kadrolarına yapılacak atamalarda ilgili dilde; yükseköğretim kurumlarının uluslararası ilişkiler ile yabancı dille ilgili uygulamalı birimlerinde istihdam edilecek öğretim görevlisi atamalarında, en az bir dilde Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 80 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puana sahip olma şartı aranır.

İLANIN DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER İşte Kadir Şeker'in son görüntüsü... Sağ cep hizasında kan izi!