Bir aşk hikayesi: Burak Özçivit ve Fahriye Evcen nasıl tanıştı?

Bugün Burak Özçivit'in doğum günü. Kendisine ve onu sevenlere jest olarak nasıl bir içerik yapsak diye düşündük. Önce en iyi filmlerini toplayalım dedik, sonra en iyi kombinlerini bir araya getirip bir 'look book' yapalım dedik. Sonra da onun son yıllarda daha çok 'iyi bir koca ve iyi bir baba' kimliğiyle öne çıktığını fark ettik. Fahriye Evcen ile yüzyıllardır birlikteler gibi gözükseler de şunun şurasında biraz zorlasak hepimiz hatırlarız aralarındaki ilişkinin henüz 'dedikodu' seviyesinde olduğunu. Peki Burak Özçivit ve Fahriye Evcen nasıl tanıştı, evliliğe giden yol nasıldı? Yakın geçmişe kısa bir yolculuk.

24 Aralık 2020, Perşembe 14:39 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
2013- İlk tanışma

2013- İlk tanışma

İkili, -bizim bildiğimiz kadarıyla- ilk olarak 2013 yılında Çalıkuşu dizisinin setinde bir araya geldi. İlk bölümden itibaren birbirlerine çok yakıştırılan çiftin enerjisi, televizyonlardan evlerimizin salonlarına geçiyordu. 

Bir engel vardı

Bir engel vardı

Çift çok yakıştırılsa da Burak o dönem Ceylan Çapa ile birlikteydi. Bu ilişki biter bitmez Fahriye Evcen ❤ Burak Özçivit yakıştırmaları hız kazandı. Çünkü eş zamanlı olarak Çalıkuşu dizisi de yayın hayatına son vermişti. 

Hangisi bitti, hangisi başladı?

Hangisi bitti, hangisi başladı?

Ama çiftin çevresindekiler iddiaları görmezden geliyordu. Zira Fahriye Evcen ile yeni bir ilişkiye başladıktan sonra mı Ceylan Çapa ilişkisi bitti, yoksa Ceylan Çapa'dan ayrıldıktan sonra mı Fahriye ile yeni bir ilişkiye başlandı... İşte bu kısım biraz bulanıktı. 

İlk inkarlar

İlk inkarlar

Hal böyle olunca magazin gazetecileri artık Fahriye'yi ya da Burak'ı gördüklerinde aralarındaki aşk dedikodularını soruyordu. Fahriye'nin bu sorulara çok sinirlenip ” Sakın bir soru bile sormayın” diyerek uzaklaşmışlığı bile var. Neden böyle bir inkar yoluna gittiler, inanın şimdi onlar bile bilmiyordur bunun cevabını. 

2015- Aşk Sana Benzer

2015- Aşk Sana Benzer

İkili, Çalıkuşu dizisinde birbirlerini yeterince tanıdıktan sonra ara hiç soğumadan bir de sinema filmi geldi. Çalıkuşu'nda çok yakıştırılan çiftin, beyazperdede iyi bir getiri sağlayacağı kesindi.  Artık onları iyiden iyiye yan yana görmeye alışmıştık.

Sırada 'yakalandılar' haberleri

Sırada 'yakalandılar' haberleri

Artık çiftin birlikte yakalandıkları haberlerini de almaya başladığımıza göre magazin muhabirleri hislerinde yanılıyor olamazlardı. Ancak Burak ve Fahriye, bu sefer de birliktelik yaşadıklarını ısrarla reddediyordu. Sık sık sabaha karşı eve girerken görüntüleniyorlardı. Hatta bir keresinde Burak, lüks cipinin içinde Fahriye ile saatlerce sohbet ettikten sonra muhabirleri fark edmiş, hızla kaçmaya başlamıştı. Trafik kurallarını hiçe sayan Burak'ın kaçışı, Etiler Ulus’taki evinin önünde son bulmuştu. Flaşların patlamasıyla Fahriye yüzünü saçlarıyla saklarken, Burak'ın ağzından, “Has... yakalandık” sözcükleri duyulmuştu.

2015- Aşk saklanmıyor artık

2015- Aşk saklanmıyor artık

2015'te tamamen açtılar kendilerini. In Style'a verdikleri röportajda 

Aşkla ilgili klişe cümleler kuramıyorum çünkü çok derin bir şey. Aşık olduğunda özün çıkıyor ortaya, gerçek seni görüyorsun. Ben de aşık olduğumda gerçek Burak’la karşılaşıyorum; önüme bir engel koymamı, ego yapmamı, bakışımı, duruşumu değiştirmem gerektirmiyor. O an her ne ise bir anda olup bitiyor. Zamansız, boyutsuz başka dünyadan bir şey aşk. Kesinlikle bu dünyadan değil." dedi.

Ateş bacayı sarmıştı yani. 

Fahriye ise şöyle dedi:

Bence de bir ilham kaynağı olduğu doğru. Ve başlı başına bir neşe kaynağı aslında aşık olma hali. Yaşattığı heyecan bence hiç bir duyguyla ölçülemez. Hayatta çok kez mutlu oluyoruz ama ilişkideki mutluluk huzur olarak da yansıyor hayatına bir yandan.

Artık kesin olarak aynı evde yaşıyorlar

Artık kesin olarak aynı evde yaşıyorlar

Artık ayrı evde yaşadıklarını saklamadıkları dönem ise bir kırılma noktasıydı. 2015'te Burak, Ulus'taki evini mobilyalarıyla birlikte aylık 4 bin TL'ye kiraya verdi. Kıyafetlerini ve kişisel eşyalarını alıp, Evcen'in İstinye'de oturduğu daireye tamamen taşındı.

İlişki günden güne şekilleniyordu

İlişki günden güne şekilleniyordu

İlişki artık özgürce yaşanırken, Fahriye'nin kıskançlıklarıyla ilgili her gün bir yeni haber yapılıyordu. Fahriye'nin, Burak'ın Neslihan Atagül’le oynadığı öpüşme sahnelerini kıskandığı, bu nedenle de seti ziyaret ettiği iddia edildi. Burak ise “Sevgilimin seti ziyaret etmesinden daha doğal ne olabilir ki? Bunlar, abartıdan başka bir şey değil arkadaşlar. Fahriye de ben de bu dedikodulara gülüp geçiyoruz.” diyecekti. 

Tesadüf mü?

Tesadüf mü?

Asıl bu kıskançlıkların en meşhuru, İranlı kainat güzelinin Burak'ın fotoğrafına yorum yapmasından sonra geldi. Burak, sevgili olarak birlikte o fotoğraflarını ilk kez o yorumdan sonra Instagram'a yükledi. Üstelik malum yorum silindikten sonra. Sizce tesadüf müydü? Malum fotoğrafı ise üstte görüyorsunuz. 

2016- Evlenme teklifi

2016- Evlenme teklifi

Burak Özçivit, 32’nci yaşını sevgilisi Fahriye Evcen’in Maslak’ta bir otelde organize ettiği sürpriz partiyle kutladı. Yakın arkadaşları Murat Boz-Aslı Enver çiftinin de katıldığı 30 kişilik yaş günü partisinde Özçivit, bir anda sevgilisinin önünde diz çöktü. Cebinden çıkardığı 90 bin TL’lik yüzüğü Evcen’e uzatarak “Benimle evlenir misin?” dedi.

2017-Nişan

2017-Nişan

Burak, ayında kendi doğum gününü kutladığı mekanda önünde diz çöküp evlenme teklif ettiği sevgilisini 4 ay sonra ailesinden istedi. Kız isteme merasimi ise Almanya’nın Solingen şehrinde gerçekleşti. Fahriye ve Burak Almanya’ya gidebilmek için rol aldıkları “Ölene Kadar” ve “Kara Sevda” dizilerinin setinden izin aldı. Nişan haberini gizli tutmak isteyen çift, durumu set ekiplerine de açıklamadı, ‘özel nedenlerle’ izin istedi.

Yine de bizdendiler

Yine de bizdendiler

Nişanla ilgili en dikkat çeken detay ise nişanda önünde fotoğraf çektirdikleri tül perdeydi. 


Hatta bununla ilgili sosyal medyada yer yerinden oynadı desek yeridir

2017 - Düğün

2017 - Düğün

Çift 29 Haziran gecesi, Sait Halim Paşa Yalısı’nda yapılan düğün ile dünya evine girdi. Çiftin nikahını Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Haznedar kıyarken, damadın şahitliğini yapımcı Timur Savcı, gelinin şahitliğini ise Banu Savcı yaptı.

Fahriye Evcen, düğününde Raşit Bağzıbağlı imzalı iki, Fidan Şimşek imzalı bir olmak üzere üç farklı gelinlik giyerken, Özçivit ise Derviş Bağzıbağlı imzası taşıyan damatlığı tercih etti.

Evcen'in Fidan Şimşek imzalı gelinliği.

Sizce benzerlik var mı?

Sizce benzerlik var mı?

Fahriye Evcen'in ve Neslihan Atagül'ün gelinliklerinin ve saç modellerinin neredeyse aynı olduğu yorumları yapıldı. Çiftin, Kadir Doğulu ve Neslihan Atagül'ün düğünlerine davet edip etmedikleri bilinmiyor. Fakat ikili Evcen- Özçivit düğününe katılmadı.


Balayı Maldivler'de

Balayı Maldivler'de

Fahriye ve Burak, balayı için ise Maldivler'i tercih etti. Burada bol bol birbirlerinin fotoğraflarını çekmeleriyle de çok sevimli bulundular. Gelinlik ve damatlıklarının çok benzetildiği Kemal Doğulu ve NEslihan Atagül çiftinin de burada balayı yapması bir başka detay.

Onlar için hep 'çok bizdenler' dedik ya

Onlar için hep 'çok bizdenler' dedik ya

Burak'ın saatlerce Fahriye'yi çekmesi sosyal medyada özellikle kadınlar tarafından çok sevimli bulunmuştu.

Fahriye'nin 'Doğayla ben, benimle doğa' notunu düştüğü fotoğrafı olay olmuştu. Fahriye'in elini karnına koyarak poz vermesi ve akıllara hamilelik iddiasını getirmişti.


Ama Fahriye hamilelik haberini de saklamadı, hatta oğlu Karan henüz doğmadan ona bir Instagram hesabı bile açtı. Bu kararı çok eleştirilmişti.

Karan Bebek 2019'un Nisan ayında doğdu. Biz bu aileyi çok sevdik, hep birlikte nice mutlu yıllar geçirsinler ❤

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER En komik şekilde yakalananlar: Ponpon kızları uzun uzun incelerken yakalanmış 12 ünlü