Bir ayda uzun kirpiklere sahip olmanın 10 doğal yolu

Bir kadın için kirpiklerinin güzelliği, en az saçlarının bakımlı ve sağlıklı durması kadar önemlidir. Peki şimdilerde herkesin, uzun ve kıvrık kirpiklere sahip olmak için başvurduğu İpek kirpik ya da kirpik perması gibi işlemler dışında, dikkat çekici kirpiklere nasıl sahip olabiliriz? İşte pahalı yöntemlere başvurmadan uzun kirpiklere sahip olmanızı sağlayacak 10 basit kirpik uzatma yöntemi...

03 Ocak 2018, Çarşamba 10:23
A A
Uzun kirpiklere sahip olmanın 10 yolu: Tarama

Uzun kirpiklere sahip olmanın 10 yolu: Tarama

Neden etkilidir: Kirpikleri taramak, kan akışını hızlandırır ve kirpikleri uzaması için uyarır. Ne yapmalısınız: İyice temizlenmiş eski bir maskara tüpü ve maskara fırçası kullanın. Maskara tüpüne birkaç damla E vitamini damlatın ve kirpiklerinizi günde iki defa 5 dakika boyunca fırça ile hafifçe tarayın.

Uzun kirpiklere sahip olmanın 10 yolu: Yağlar

Uzun kirpiklere sahip olmanın 10 yolu: Yağlar

Neden etkilidir: Hint yağı, hindistancevizi yağı ve zeytinyağı, kirpiklerin sağlıklı kalmasını sağlayan yağ asitleri içerirler. Ne yapmalısınız: Temiz bir maskara fırçasına veya parmağınıza bir damla yağ damlatın ve bunu uyumadan önce kirpiklerinize uygulayın. Bunun için tek bir yağ kullanabileceğiniz gibi; birkaç farklı yağı da karıştırabilirsiniz.

Uzun kirpiklere sahip olmanın 10 yolu: Vazelin

Uzun kirpiklere sahip olmanın 10 yolu: Vazelin

Neden etkilidir: Vazelin, kuru kirpikleri yatıştırır ve nemlendirir. Ne yapmalısınız: Yatmadan önce bir parça vazelini temiz maskara fırçası veya parmağınızla uygulayın. Vazelinin gözle temasından kaçının. Sabah yüzünüzü yıkayın.

Uzun kirpiklere sahip olmanın 10 yolu: İyi beslenme

Uzun kirpiklere sahip olmanın 10 yolu: İyi beslenme

Neden etkilidir: Vitamin eksikliği, saç ve kirpik dökülmesine neden olabilir. Ne yapmalısınız: Fındık, et, balık, yumurta, meyve- sebze gibi yağ asitleri bakımından zengin protein ve vitamin içeren gıdalar tüketin.

Uzun kirpiklere sahip olmanın 10 yolu: Aloe vera

Uzun kirpiklere sahip olmanın 10 yolu: Aloe vera

Neden etkilidir: Aloe vera, saç ve kirpiklerin güçlendirilmesi ve beslenmesi için idealdir. Ne yapmalısınız: Taze bir aloe vera yaprağı alın, birkaç damla suyundan sıkarak kirpiklerinize uygulayın. Gece boyunca bekletin ve sabah gözlerinizi yıkayın. Etkisini arttırmak için aloe vera suyunu, hint yağı veya zeytin yağı ile karıştırın.

Uzun kirpiklere sahip olmanın 10 yolu: Yeşil çay

Uzun kirpiklere sahip olmanın 10 yolu: Yeşil çay

Neden etkilidir: Yeşil çay, içerdiği antioksidanlar ve vitaminler nedeniyle kozmetik ürünlerde ve saç dökülmesi tedavisinde kullanılır.  Ne yapmalısınız: Bir fincan yeşil çay yapın, soğumaya

Uzun kirpiklere sahip olmanın 10 yolu: Masaj

Uzun kirpiklere sahip olmanın 10 yolu: Masaj

Neden etkilidir: Masaj, kirpikleri besler ve uzamaya teşvik eder. Ne yapmalısınız: Ellerinizi yıkayın. Parmaklarınıza birkaç damla zeytinyağı veya hindistancevizi yağı uygulayın. Ardından göz kapaklarınıza ve kirpiklerinize 5 dakika boyunca masaj yapın. Bu işlemi haftada birkaç kez tekrarlayın.

Uzun kirpiklere sahip olmanın 10 yolu: Yumurta maskesi

Uzun kirpiklere sahip olmanın 10 yolu: Yumurta maskesi

Neden etkilidir: Yumurta, saç ve kirpikleri güçlendiren; dökülmesini engelleyen biotin ve B-grubu vitaminleri içerir. Ne yapmalısınız: 1 yumurta ve 1 yemek kaşığı gliserin veya vazelini karıştırın. Karışımı kirpiklerinize uygulayın. İşlemi birkaç ay boyunca haftada 3 kez tekrarlayın.

Uzun kirpiklere sahip olmanın 10 yolu: Temizleme

Uzun kirpiklere sahip olmanın 10 yolu: Temizleme

Neden etkilidir: Uyumadan önce kirpiklerinizde rimel bırakmanız, tıpkı saçlarınızı saç spreyiyle bir gece boyunca bekletmeniz gibidir; dolayısıyla da kirpiklerinizin dökülmesine neden olur. Kirpikleriniz eğer yastığa değerse, daha çabuk hasar görebilir. Ne yapmalısınız: Makyajınızı iyice temizleyin. Bunun için bir makyaj temizleyici ya da zeytinyağı kullanın.

Uzun kirpiklere sahip olmanın 10 yolu: Makyaj molaları

Uzun kirpiklere sahip olmanın 10 yolu: Makyaj molaları

Neden etkilidir: Bazı maskaralardaki bileşenler, örneğin su geçirmez olanlar, kirpiklerin kuru ve kırılgan olmasına neden olabilir. Ne yapmalısınız: Haftanın en az 1-2 günü makyaj yapmayın ve gözlerinizi dinlendirin. Göz enfeksiyonlarını önlemek için 3-6 ayda bir eski maskaralarınızı çöpe atmaktan çekinmeyin.

Birkaç ipucu daha…

Birkaç ipucu daha…

Kirpiklerinizi çekmeyin. Birçok kadın, kasıtsız bir şekilde kirpikleriyle oynar ve kıvırma sırasında fark etmeden çeker. Kirpik köklerinin çok güçlü olmadığını ve kolayca döküldüğünü unutmayın. ? Hiçbir tedavi anında sonuç vermez. En hızlı sonuçlar bile, birkaç hafta içinde görülür. Bu, kirpiklerin uzama evrelerine bağlıdır. ? Günlük bakım, kirpiklerin genel durumunu iyileştirir ve hasar görmesini önleyebilir. Ancak hiçbir şey, genlerinizi değiştiremez.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.