Bir başlayınca bitiremeyeceksiniz: Sezonlarca süren 10 uzun soluklu dizi

Normalleşme dönemine halen girmedik. Sokağa çıkma kısıtlamaları sürüyor. Dolayısıyla günün tamamını çoğumuz hala evde geçiriyoruz. Evde zaman geçirme şekliniz nasıl? Bizce evde vakit geçirmenin en güzel yanı dizi izlemek.. Kötü yanı ise 'Ne izlesem' diye düşünmek. Biz de buna çözüm olarak en uzun soluklu dizileri derledik. Başladığınız zaman hiç bitmeyecek yeni dizi arama derdiniz olmayacak.

24 Şubat 2021, Çarşamba 12:09 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
The Big Bang Theory

The Big Bang Theory

2007 yılında yayınlanmaya başlayan durum komedisi türündeki dizi The Big Bang Theory, gerek karakterleri gerek replikleriyle efsane olmayı başaran uzun soluklu yapımlardandır. 16 Mayıs 2019 tarihinde 12 yılın ardından final yapmıştır. Johnny Galecki ve Jim Parsons’ın başrollerinde yer aldığı dizi, iki üstün zekalı olan fizikçi arkadaşın hayatlarını anlatmaktadır. Dizinin IMDB puanı 8.1‘dir.

The Office

The Office

Emmy ve Altın Küre ödüllü İngiliz yapımı bir komedi dizisi olan The Office, izleyeni kendisine bağlayan efsane diziler arasında yer almaktadır. 2005 yılında yayınlanmaya başlayan dizi, 9 sezonun ardından 2013 yılında final yapmıştır. Bir kağıt şirketinde çalışan değişik karakterdeki insanların yaşamını ele alan durum komedisidir. Başrollerinde Steve Carell, Rainn Wilson yer almıştır. Dizinin IMDB puanı ise 8,9′dur.

Bones

Bones

Polisiye, suç dizileri izlemeyi sevenlerin gönlünü fetheden macera dolu Bones dizisi de uzun soluklu yapımlardan bir diğeridir. 12 sezon süren Bones, FBI ajanıyla partner olan Antropolog’un çözülmemiş gizemli cinayetleri araştırması ve çözümlemesi konu edinmektedir. 2017 yılında final yapan Bones dizisinin başrol starları, Emily Deschanel ve David Boreanaz’dır. Uzun soluklu polisiye dizisi arayanlara her bölümü ayrı bir macera olan Bones’u şiddetle önerebiliriz. Dizinin IMDB puanı ise 7,8′dir.

Criminal Minds

Criminal Minds

2005 yılında yayınlanmaya başlayan Criminal Minds dizisi, klasik FBI polisiye türündeki dizilerden farklı olarak bu sefer suçluların beyninin çalışma şeklini incelemeye gönül veren bir davranış analizi ekibinin hikayelerini konu almaktadır. Oldukça başarılı bir hikaye örgüsü ve senaryosu olan Criminal Minds, 15 sezonun ardından 19 Şubat 2020 tarihinde final yapmıştır. Dizinin IMDB puanı 8,1‘dir.

Supernatural

Supernatural

Yabancı dizilerin tarihinde fantastik türünün öncülerinden olan, hayatımıza Winchester kardeşleri sokan Supernatural dizisi 2005 yapımıdır. Dean ve Sam Winchester isimli iki kardeşin bir aile mirası ve işi olan doğaüstü varlıklarla mücadelesini anlatmaktadır. 19 Kasım 2020 tarihinde final yapacak olan dizinin başrolünde Jared Padalecki ve Jensen Ackles yer almaktadır. 15 sezon boyunca dini, mitolojik, doğaüstü birçok varlıklarla hikayesini ilerleten dizinin dünya çapında büyük bir izleyici kitlesi bulunmaktadır. Fantastik dizi severlerin bir numarası olmaya aday Supernatural dizisini hala izlemediyseniz mutlaka artık başlamanız gerekmektedir.

Grey’s Anatomy

Grey’s Anatomy

Emmy ve Altın Küre ödüllü olan, 2005 yılında yayınlanmaya başlayan tıp ve hastane konulu Amerikan dizisidir. Dizi tarihinin en uzun soluklu tıp dizisi olarak tarihe geçmiştir. Türkiye’de de Show Tv’de Doktorlar adıyla uyarlaması yapılmıştır. Dizinin yapımcısı ve yaratıcısı Shonda Rhimes’tir. Ellen Pompeo, Patrick Dempsey başta olmak üzere dizinin ana kadrosunda birçok başarılı isim yer almıştır. Patrick Dempsey sonradan diziden ayrılsa da, ana kadro belli bir düzeyde aynı kalmıştır. 15 sezon süren dizi halen devam etmektedir. Grey’s Anatomy dizisinin 2018 yılında başlayan Station 19 isimli bir spin off dizisi bulunmaktadır.


 Law and Order

Law and Order

13 Eylül 1990 tarihinde yayın hayatına başlayan Amerikan suç ve dram türündeki Law and Order en uzun soluklu suç dizilerinden olmuştur. Dick Wolf tarafından yaratılan dizinin hikayesi New York’ta geçmektedir. Bir grup savcı ve polisin meslek yaşamlarını konu almaktadır. 20 sezon sürerek 2010 yılında final yapan Law and Order dizisi, o kadar çok sevilmiştir ki, Law & Order: Special Victims Unit, Law & Order: LA, Law & Order: Criminal Intent gibi birçok yan serinin başlamasına zemin oluşturmuş.

Two and a Half Men

Two and a Half Men

2003 yılında yayınlanmaya başlayıp 12 sezonun ardından 2015’te final yapan kült Amerikan komedi dizilerinden olan Two And a Half Man, dünya çapında çok sevilen bir diziydi. Üç kez Emmy Ödülleri’ne aday olan dizi, çapkın bir adam, erkek kardeşi ve oğluyla birlikte aynı ev içerisinde yaşadıkları komik olayları konu almaktadır. Two And a Half Man dizisinin 9. sezonundan itibaren ana kadroya Ashton Kutcher dahil olmuştur. IMDB puanı ise 8.1’dir.


Friends

Friends

10 sezon süren dizideki arkadaşlıklar ve hikayeler milyonları etkilemiştir. Diziyi özleyen fanları için dizinin efsane kadrosu bir araya gelerek 2020 yılında yayınlanması için özel bir bölüm çekme kararı almıştır ancak pandemi sebebiyle çekim yarım kalmış ve tarihi ertelenmiştir. IMDB puanı 8,9 olan bu sit com dizisini hala izlemeyen azınlık kesimdenseniz sizi uzun bir komedi yolculuğuna davet ediyoruz.

Simpsons

Simpsons

Orta sınıfa dahil olan Simpson ailesinin hayatını ele alan dizi, her geçen sezonuyla güncel olaylara değinip, kapitalist sistem eleştirisinde bulunmaktadır. Bunun yanı sıra 1989 yılından bu yana her sezonunda yayınladıkları belirli bölümlerdeki hikayelerin üzerinden yıllar geçerek günümüzde gerçekleşmiş olması ise Simpsons kehanetleri diye bir gerçek yaratmıştır.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cruella'nın fragmanı izlenme rekoru kırıyor: Emma Stone başrolde