Bir 'Castro vakası' da Mısır'dan!

Hayatta olup olmadığı tartışılan Mısır Cumhurbaşkanı'nın hastanede çekilmiş görüntüleri yayımlandı

19 Mart 2010, Cuma 15:37
A A
Bir 'Castro vakası' da Mısır'dan!

Hakkında hayatta olup olmadığı yönünde söylentiler çıkan Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek, ameliyat olduğu 6 Mart'tan bu yana ilk kez televizyonda görüldü.

Küba'nın efsanevi lideri Fidel Castro'nun, uzun bir süre hastalığı nedeniyle ortalıkta görünmemesinin ardından, eşofmanlarıyla hastaneden poz vermesini andıran olayda Mısır devlet televizyonu, Mübarek’in hastanede telefonla konuşurken çekilmiş görüntülerini yayımladı. Mübarek’in, telefon konuşmasında, "gelecek hafta" dediği görüldü, ancak neye cevap verdiği açıklanmadı.

Devlet televizyonunun haberinde, Almanya’da safra kesesi ameliyatı olan 81 yaşındaki Mübarek’in, geçici olarak yetkilerini devrettiği Başbakan Ahmed Nazif, bazı bakanlar ve meclis başkanlarıyla görüştüğü de belirtildi. Mübarek’in ayrıca Suudi Kralı Abdullah ile temasa geçerek bölgesel gelişmeleri ele aldığı, Libya lideri Muammer Kaddafi ile de bu ay Libya’da yapılacak Arap zirvesiyle ilgili hazırlıkları görüştüğü kaydedildi.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.