Bir dönem daha bitiyor!

Microsoft, bu önemli hizmetinde yapacağı değişiklikle bir dönemi daha resmen kapatıyor!

16 Ağustos 2013, Cuma 16:45
A A

Özellikle Xbox Live hizmetlerinin konsollardan PC'lere, tabletlere ve telefonlara taşmasının ardından Games for Windows Live, birçok oyuncu için ikinci plandaki bir oyun hizmetiydi. Hizmet ilginin az olmasına rağmen bugüne dek ayakta kaldı. Yakın zamanda ise hizmette önemli bir değişiklik olacak.

Microsoft, 22 Ağustos'ta Games for Windows Live mağazasını kapatacak. Bunun anlamı hizmeti kullananların onu kullanarak yeni oyunlar satın alamayacakları. Şirket, oyun içi satın almaların ve indirilebilir içeriklerin çalışmaya devam edeceğini, ancak bunun oyundan oyuna değişiklik gösterebileceğini söylüyor. Bu konuda bilgi almak isteyenlerin Microsoft'a göre oyunların geliştiricilerine başvurması gerekiyor.

Games for Windows Live'da yapılacak değişikliklerle ilgili sıkça sorulan sorular, bu sayfada cevaplanıyor. Microsoft, değişikliğin Games for Windows Live hizmetini etkilemeyeceğini, satın alınan oyun ve içeriklere Games For Windows Live istemcisi üzerinden erişilebileceğini söylüyor.

Resimlerle: 2013'ün en iyi oyunları

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.