Bir erkeği sakinleştirmenin 7 yolu

Öfke, birçok doğal insan duygularından biridir. Hepimiz ara sıra sinirleniriz ve bunu ifade etmekte yanlış bir şey yoktur. Ancak, öfke ve aşırı tepki arasındaki çizgiyi çizdiğiniz yer, herkesin bilmesi ve anlaması gereken bir şeydir. Şiddete ve saldırganlığa dönüşmek kesinlikle kabul edilemez. Ayrıca partneriniz herhangi bir nedenle sinirlenir ve savunmaya geçerse onu anlamak ve ona yardım etmek önemlidir. Bu konuda size yardımcı olmak için, bir erkeği sinirli ve savunmacı olduğunda sakinleştirmenin 7 yolu burada.

21 Temmuz 2021, Çarşamba 12:06 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Öfkesini yardım çağrısı olarak görün

Öfkesini yardım çağrısı olarak görün

Kocanızın veya erkek arkadaşınızın öfkesinin nedeni psikolojik bir sıkıntı olabilir. Bu nedenle, ona yardım teklif edin. Onu daha iyi hissettirmek için yapabileceğiniz bir şey olup olmadığını sorun. Onu neyin kızdırdığını anlamaya çalışmak, onunla daha iyi başa çıkmasına yardımcı olabilir.

Sakin kalmaya çalışın

Sakin kalmaya çalışın

Partneriniz sinirlendiğinde öfkenizin alevlenmesi çok doğaldır. Ancak, karşı öfkeniz sadece tansiyonu yükseltecektir. Zor olsa da, sakin ve sabırlı olmaya çalışın. Öfkenizin yükseldiğini hissettiğinizde, nefes alın ve düşünceli bir şekilde yanıt verin.

Onu duygusal olarak güvende hissettirin

Onu duygusal olarak güvende hissettirin

Kızdığında, kocanıza yatıştırıcı şeyler söyleyin ve onu eleştirmekten kaçının. Ayrıca onu dikkatle dinleyin ve duygusal olarak desteklendiğini hissettirin. Erkeklerin de en az kadınlar kadar duygusal güvenliğe ihtiyacı olduğunu unutmayın.

Şefkat pratiği

Şefkat pratiği

Öfkeli kocanızın düşmanca duygularını şefkatle sevgiye ve nezakete dönüştürmek aradığınız çözümdür. Onun yoğun tepkilerine karşı şefkat göstermek, ikinizi de iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Asla varsayma

Asla varsayma

Kocanızın öfkesinin sebebini bildiğinizi asla varsaymayın. Sebebini açıklığa kavuşturmak için sorular sorun ve onun ihtiyaç ve duygularını sorun. Endişenizin nedeni ve sinirlendiğinde davranışlarında fark ettiğiniz değişiklikler hakkında onunla konuşun. Bu ikinize de yardımcı olacaktır.

Onu aktif olarak dinleyin

Onu aktif olarak dinleyin

Konuşmaya başlamak için konuşmasını bitirmesini beklemeyin. Doğrudan iletişim kurun ve yansıtıcı dinlemeyi kullanın. Partnerinizin sizinle paylaştığı her şeyi tekrar onayladığınızdan emin olun. Söylediklerini veya deneyimlediklerini anladığınızı hissetmedikçe, kendisini bağlı hissetmeyecektir.

Öfkeyi erken fark edin

Öfkeyi erken fark edin

Önlemenin tedavi etmekten daha iyi olduğunu unutmayın. Sizin tarafınızdan erken müdahale, öfkenin başlamasını ya da en azından daha da güçlenmesini engeller. Öfkeyi ne kadar erken fark ederseniz, kontrolden çıkmadan önce duruma tepki verme ve yönetme yeteneğiniz o kadar artar.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Zeki insanların aşkı bulmakta zorlanmasının 6 nedeni