Bir erkek evliliğe nasıl ikna edilir?

Her kadın evlenmek ister. Evliliğe ikna etme görevi ve sorumluluğu genellikle kadınındır. Ne var ki bunun yolu sürekli evlilikten söz etmek değil elbette. “Biz ne olacağız?” diye sormak da erkeğe itici gelir. Bu işin birtakım taktikleri var. Hanımlar, dikkatle okuyunuz...

16 Ocak 2015, Cuma 22:55
A A

AŞK DOKTORU MEHMET COŞKUNDENİZ YAZDI... https://twitter.com/askdoktoru Her kadın evlenmek ister. Evliliğe ikna etme görevi ve sorumluluğu genellikle kadınındır. Ne var ki bunun yolu sürekli evlilikten söz etmek değil elbette. “Biz ne olacağız?” diye sormak da erkeğe itici gelir. Bu işin birtakım taktikleri var. Hanımlar, dikkatle okuyunuz...

1- Evlilik delisi olma Bir erkek seninle çıkmaya başlar başlamaz “Ben ciddi ilişkilerin insanıyım. Benimle gelecek düşünüyorsan devam edelim” deme. Sen sanıyorsun ki bu sözü söyleyince karşındaki erkek sana “Hımmm, tam evlenilecek kız” gözüyle bakacak. Hayır. Hatta tersine tepecek. Bu söz, seni daha yeni tanıştığın bir erkekle evlenmeyi düşünecek kadar evlilik meraklısı olarak gösterecek. Olayı akışına bırakacaksın, zamanını bekleyeceksin.

2- Sürekli evlilikten söz etme İlerleyen aylarda her buluşmada konuyu evliliğe getirme. Evliliği düşündüğünü zaten anladı, biliyor. Bu konuyu sürekli gündemde tutarsan sevgilini ürkütürsün. Erkekler, evlilik sorumluluğunu kolay almaz. Alamaz. O kararsızlığında bir de sen üzerine gidersen evlilik fikrinden iyice soğur.

3- Evli arkadaşlarını örnek gösterme Evli, mutlu, çocuklu arkadaşlarını sürekli sevgilinin gözüne sokma. Sonra hem arkadaşlarını kötüler hem de evliliği... Sen böyle yaptıkça karşındaki erkek evlilikle arasındaki mesafeyi açar. Bırak, o görsün.

4- Eve evlilik dergileri alma Bazı kadınların, evin çeşitli köşelerine evlilik dergileri yerleştirip erkeğin dikkatini çekmeye çalıştığını biliyorum. Bu taktik asla işe yaramaz. Bu dergiler, evleneceğiniz zaman bile erkeğin ilgisini çekmez. Aksine erkek, dergide ne yazıyorsa tersini yapmak ister.

5- Onun fikirlerini öğren Evlilik hakkında ne düşünüyor? Evleneceği kadından beklentileri ne? Ne zaman evlenmeyi planlıyor? çocuk sahibi olmaya nasıl bakıyor? Bu soruların samimi yanıtları çok önemli. Farklı yollardan giderek ve zamana yayarak bu soruların yanıtlarını almalı, adımlarını ona göre atmalısın.

6- En çarpıcı unsur 'çocuk' Evliliğin en büyük amacı, aile olmaktır. Ailenin en önemli unsuru da çocuktur. çocuk istiyorsan, bunu mutlaka vurgula. Hatta “Ben erken anne olmak istiyorum. çocuğumla arkadaş olmak istiyorum” de. Bu, senin evlilik teklifine açık olduğunu gösterecektir.

7- Evliliği küçümseme Evet, evlilik meraklısı olma ama “Aman, evliliğin ne gereği var?” gibi cümleler de kurma. Evliliğin aile kurmak için şart olduğunu, insanların evliyken de sevgili olabileceğini, evliliğin aşkı öldürmeyeceğini vurgula. Ama bunları zamana yayarak söyle.

8- Olmadı, rest çek Her şeyi denediğin halde adam oralı değilse ondan sana fayda yok demektir. Yine de son kez şansını dene, “Beni oyalama, aile kurmak istiyorum ama sanırım aynı fikri paylaşmıyoruz” de. Karşındaki erkek silkinip kendine gelecek. Ya bıçağın kemiğe dayandığını ve evlilik teklif etmesi gerektiğini anlayacak ya da “Haklısın, ben evlenmek istemiyorum” deyip yoluna gidecek. İki durumda da sen kârlısın.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.