Bir evden 47 kedi, 6 köpek ve 1 kaplumbağa çıktı

İzmir’in Bayraklı ilçesinde, mahalleli tarafından kötü koku yayıldığı için şikayet edilen eve gelen ekipler, eşya yığınları içinde 47 kedi, 6 köpek ve 1 kaplumbağa buldu

06 Nisan 2019, Cumartesi 18:28 Son Güncelleme:
A A

İzmir Manavkuyu Mahallesi’nde bulunan 7 katlı apartmanda yaşayanlar, 5'inci kattaki dairede çok sayıda kedi ve köpeğin tutulduğunu, hayvanların ölüme terk edildiğini ve kötü kokular yayıldığını bildirerek, Bayraklı Kaymakamlığı ile Bayraklı Belediyesi'ne şikayetçi oldu.  

MAHKEME KARARIYLA EVE GİRİLDİ

MAHKEME KARARIYLA EVE GİRİLDİ

Bayraklı Belediyesi'ne bağlı ekipler de mahkeme kararıyla, eve geldi. Polis ve zabıta görevlilerinin de eşlik ettiği ekipler, kapı açılmayınca kapıyı çilingire açtırarak, içeri girdi.  


MASKE TAKMAK ZORUNDA KALDILAR

MASKE TAKMAK ZORUNDA KALDILAR

Yoğun koku nedeniyle maske takmak zorunda kalan belediye görevlileri, yığın haline getirilmiş eşyalar arasında 47 kedi, 6 köpek ve 1 kaplumbağa buldu. 

HAYVANLARI VERMEK İSTEMEDİ

HAYVANLARI VERMEK İSTEMEDİ

Evde olan B.E. ile bir yakını ise görevlilere tepki göstererek, hayvanları vermek istemedi. Ev sahipleri güçlükle sakinleştirilirken, Bayraklı İlçe Hayvanları Koruma Komisyonu yetkilileri ile Bayraklı Belediyesi'ne bağlı Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri hayvanlarla tek tek ilgilendi. 

KEDİ VE KÖPEKLER SAHİPLENDİRİLECEK

KEDİ VE KÖPEKLER SAHİPLENDİRİLECEK

Hayvanlar Bayraklı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ne götürüldü. Kedi ve köpeklerin tedavilerinin ardından sahiplendirileceği, kaplumbağanın ise Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürlüğü'ne teslim edileceği bildirildi.

EV İLAÇLANDI

EV İLAÇLANDI

Bayraklı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, evde ilaçlama çalışması yaptı. 

2015 YILINDA HAYVAN ÖLÜSÜ BULUNMUŞ

2015 YILINDA HAYVAN ÖLÜSÜ BULUNMUŞ

Mahalle sakinleri, uzun süredir büyük sorun yaşadıklarını, belediye ekiplerinin müdahalesiyle nefes alabildiklerini söyledi. B.E'nin evine, belediye ekiplerinin 2015 yılında da müdahale ettiği, o dönemde de eşya yığınları arasında hayvan ölüleri bulunduğu öğrenildi.  

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Bocuk Gecesi için hazırlıklar tamamlandı! Binlerce kişi geliyor