Bir haftada daha dolgun ve parlak saçlar

Saç bakımı söz konusu olduğunda, imdadımıza yetişebilecek birçok ev tarifi bulunuyor. Elma sirkesi de bunlardan biri. TikTok'ta da sıklıkla gündeme gelen bu güzellik sırrı, aslında neden bu kadar ilgi çektiğinin farkında olmak da oldukça önemli. Soluk ve mat saçlara elveda deyin! Sirkeyi bu şekilde kullanırsanız...

03 Kasım 2021, Çarşamba 18:31 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bu yöntemle bir kaç yıkamada ışıl ışıl saçlara sahip olabilirsiniz.


PARLAK VE CANLI SAÇLARIN SIRRI

PARLAK VE CANLI SAÇLARIN SIRRI

Bazı uluslararası profesyonel uzmanlara göre elma sirkesi, şampuana alternatif olarak kullanılıyor.

Saç renginizde mat bir görüntüye neden olmadan, saça veya saç derisine yapışan tüm kiri yıkayarak yardımcı olabilir.


HER BANYODAN SONRA UYGULARSANIZ...

HER BANYODAN SONRA UYGULARSANIZ...

Elma sirkesinin saçların dökülmesini engellemeye ve ayrıca saçınızı temizlemeye yardımcı olduğu düşünülüyor.

Elma sirkesinin, saç bakımı için harika bir bileşen olduğu sıklıkla dile getiriliyor. İçerdiği B vitamini, folik asit, C vitamini sayesinde saçlarınızda donuk görüntüyü ortadan kaldırır ve kabarmayı gidermeye yardımcı olabilir.

PARLAK SAÇLAR İÇİN ELMA SİRKESİ

PARLAK SAÇLAR İÇİN ELMA SİRKESİ

Saçınızı durulamak için doğrudan saf elma sirkesi kullanmaya başlamadan önce dikkatli olun. Evde kullanılan elma sirkesi, tek başına kullanıldığında saçlar için sert olabilir. Saça faydasını tam olarak görebilmek, ayrıca saç derisini daha yumuşak ve pürüzsüz hale getirmek için bakım yapan doğal bileşenlerle karıştırılmalıdır.

Evde elma sirkesi kullanmak istiyorsanız, 3 yemek kaşığı elma sirkesini en az 4 bardak su ile karıştırdığınızdan emin olun. Sülfat içermediği için köpürmeyeceğini unutmayın.


Elma sirkesi ile durulama konusunda dikkat edin ancak bu durum her zaman aşırıya kaçtığınız anlamına gelmez. Temelde, saçınızın doğal yağlarını bozulmadan tutan ve genellikle bir şampuan kullanımıyla yıkanan bir temizleyici olarak oldukça iyi sonuçlara ulaşmanızı sağlayacaktır.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Gözaltlarını güzelleştiren en iyi 6 yağ