Bir haftada incelmenin 6 yolu

Yakın bir tarihte acil kilo vermeniz gerekiyor ve siz bu kilo kaybının sağlıklı bir şekilde olmasını mı istiyorsunuz? İşte sadece bir haftada incelmenizi sağlayacak 6 ipucu…  

A A

  Mevsim geçişinde kilo alanlardansanız merak etmeyin yalnız değilsiniz! İşte kısa sürede eski formunuza kavuşmanızı sağlayacak, kaslarınızı kaybetmeden kilo vermenize yardımcı olacak 6 ipucu…  

PROTEİNE ODAKLANIN

PROTEİNE ODAKLANIN

Normalde yediğiniz protein miktarından daha fazla protein yemelisiniz. Vüdunuzdaki protein miktarı artarken, gherilin hormonunun (açlık hormonu) seviyesi düşecektir. Tabii öncesinde günlük almanız gereken kaloriyi, karbonhidratı, proteini ve yağı hesaplamalısınız.  

SİNDİRİMİNİZİ HIZLANDIRIN

SİNDİRİMİNİZİ HIZLANDIRIN

Sindiriminizi hızlandırmak için çiğ sebze yemek yerine pişmiş sebzeler yiyebilirsiniz. Çiğ sebzenin içerdiği selülozu sindirmeniz zordur. Bu yüzden sebzeleri pişirerek, selüloz enziminin önüne geçebilirsiniz.  

YEME İSTEĞİNİZİN ÖNÜNE GEÇİN

YEME İSTEĞİNİZİN ÖNÜNE GEÇİN

Hepimizin tokken canı çikolata veya cips gibi abur–cuburlar yemek ister. Canınız bir şeyler yemek istediği zaman kendinize “yememem lazım” demektense, “daha sonra yiyebilirim” derseniz yeme isteğinizin önüne geçme konusunda daha başarılı olursunuz.    

NELERİN SAĞLIKLI OLDUĞUNU BİR KEZ DAHA DÜŞÜNÜN

NELERİN SAĞLIKLI OLDUĞUNU BİR KEZ DAHA DÜŞÜNÜN

Çiğ sebze ve meyvelerde bulunan früktoz şişkinliğe sebep olur. Bu yüzden bir hafta boyunca, meyve ve çiğ sebze yemek yerine pişmiş sebze tercih ederek şişkinliğin önüne geçebilirsiniz.  

 AKŞAM 5’TE KARBONHİDRAT YEMELİSİNİZ

AKŞAM 5’TE KARBONHİDRAT YEMELİSİNİZ

Evet, yanlış okumadınız! Gün boyunca karbonhidrat ve şekeri öğünlerinizden çıkarın. Sadece protein ve sağlıklı yağlar içeren kahvaltı ve öğle yemeyi tercih edin. Akşamüzeri, karbonhidrat içeren besinler yiyebilirsiniz. Bunu yapmak sizin kan şekeri dengenizi düzenler ve şişkinliğe neden olan bakterileri azaltır.  

EGZERSİZ PLANI YAPIN

EGZERSİZ PLANI YAPIN

Bir haftada egzersiz yapmadan incelmek tabii ki de mümkün değil. Eğer bir hafta boyunca her gün planlı ve düzenli bir şekilde egzersiz yaparsanız, diğer maddeleri de uygulayarak bir haftada gözle görülür ölçüde incelmeniz mümkündür.   

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Az kalan makyaj malzemelerini değerlendirmenin yolları