Bir hakem daha düdüğünü astı! O isimler için tehlike çanları çalıyor

Kulüpler Birliği bir süredir daha önce hiç olmadığı kadar kolektif ve aktif çalışıyor. Özellikle hakemlerden duyulan memnuniyetsizliği gidermek için MHK'nın yapısını kökten değiştirmek isteyen Kulüpler Birliği, 7 hakemin düdüğü asmasını istemişti. Halis Özkahya'nın ardından bir isim daha görevi bıraktı: Serkan Tokat.

14 Kasım 2021, Pazar 11:24 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kulüpler Birliği, TFF ile yaptığı toplantıların ardından MHK'da köklü değişime gidilmesi için çalışmalara başlamıştı. İddialara göre Kulüpler Birliği aralarında Ali Palabıyık, Halil Umut Meler, Özgür Yankaya, Halis Özkahya ve Serkan Tokat'ın bulunduğu 7 hakemin düdüğünü asmasını istedi.

Halis Özkahya, Gaziantep FK-Kasımpaşa maçındaki hatasının ardından kendi isteğiyle hakemliği bırakmıştı. Özkahya'nın ardından hakemliğe veda eden ikinci isim Serkan Tokat oldu. Tokat'ın, VAR seminerine davet edilmediği için hakemliği bıraktığı iddia edildi.

Ancak hakem dünyasındaki akraba ilişkilerinin kulüpleri rahatsız ettiği biliniyor. Serkan Tokat'ın da bu sebeple dışarıda kalmış olma ihtimaline dikkat çekiliyor.

Son olarak Milliyet Gazetesi yazarı Cemal Ersen, Ali Palabıyık'ın FIFA korkatının elinden alınacağını yazdı.

Palabıyık, Rizespor - Galatasaray maçından beri görev alamamıştı.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Türkiye'nin galibiyeti Norveç'i yıktı! Sörloth'tan umutsuz açıklama