Bir ilişkiye başlamadan önce kendinize sormanız gereken 6 soru

Bir ilişkide başlangıç, aynı zamanda ilişkinin kuruluş aşamasıdır. Bu, sınırlarınızı belirlediğiniz ve ilişkinizin nasıl şekilleneceğine gerçekten odaklandığınız zamandır. Bu nedenle, bu aşamaya girmek iyi düşünülmeli ve dikkatle yürütülmelidir. Bir ilişkiye başlamayı düşünmeden önce, birkaç önemli faktörden emin olmalısınız. Yeni bir ilişkiye başlamadan önce kendinize sormanız gereken 6 soru var.

21 Ağustos 2021, Cumartesi 11:29 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bir ilişkiye girmeden önce göz önünde bulundurmanız gereken en önemli faktörlerden biri kendi iyiliğinizdir. Bu ilişki sizin için gerçekten iyi mi?

İlişkinizden veya partnerinizden bağımsız olarak bütün ve sorumlu olmalısınız. Bu, işler kötüye giderse, tamamen dağılmamanızı sağlar.

Kişinin dahil olabileceği birçok farklı ilişki türü vardır: durumlar, flörtler, delicesine aşık olmalar, aşk üçgenleri, karışıklıklar, çok eşlilik, tek eşlilik ve daha fazlası. Ancak en önemli ilişki türü, içinde olmak istediğiniz ve eşinizle birlikte karar verdiğiniz ilişkidir.

İkiniz de ilişkinin parametrelerine ve kurallarına karar vermelisiniz. 

Bu departmanda aynı sayfada olmadıkça, er ya da geç hayal kırıklığına uğramaya mahkumsunuz. 

Temel değerleriniz birbirinizle uyuşuyor mu?

Partnerinizin sizi gerektiği gibi sevebileceğinden emin olmak önemli olsa da, karşılık verebileceğinizden emin olmalısınız. 

Onlara ihtiyaç duydukları şeyi vermek için gerekenlere sahip misiniz? 

Onlara istedikleri sevgiyi ve şefkati verebilir misiniz? Çoğu zaman, gerçekten taşımak veya sürdürmek için zamana, enerjiye veya coşkuya sahip olmadığımız ilişkilerde olmak isteriz. Kendinizle ve partnerinizle, nerede olduğunuz konusunda gerçekçi olun. 

Mutlu bir ilişkinin en büyük anahtarlarından biri güvenlik ve güven duygusudur. 

Bağlı olduğunuz kişinin size kendinizi güvende ve sevilmiş hissettirdiğini hissetmek çok önemlidir. 

Etkileşiminiz hakkında sizi rahatsız eden herhangi bir şey varsa, şimdi bu kişinin niyetlerini düşünmeniz ve mümkünse bunu konuşmanız gereken zamandır. 

Ortaklarınızın ihtiyaçlarına odaklanmaktan bahsettiğimiz gibi, elbette onların ihtiyaçlarınızı karşılama kapasitelerini de değerlendirmek çok önemlidir. 

Çoğu zaman hayatımızdaki en önemli kişiyi unutabiliriz: kendimizi. Onlarla dürüst bir konuşma yapın ve sizi sevme kapasiteleri hakkında kendinizle biraz diyalog yapın. 

Bunun üzerinde tek başına düşünmek de önemlidir, böylece fikrinizi onlardan bağımsız olarak formüle edebilirsiniz. 

Herkes sizi nasıl sevebileceği hakkında konuşabilir, ancak eylemleri ve tutarlı davranışları gerçek gerçeği ortaya çıkaracaktır. 

Günün sonunda, her şey onlarla kim olduğunuza ve onların sizinle kim olduğuna bağlı. 

Bu kişi sizinle rezonansa giriyor mu? Değerleriniz ve inançlarınızla tutarlı özelliklere sahipler mi? 

Hepimiz kişilik ve eğilimler açısından farklı olsak da, kim olduğunuzun ve neye inandığınızın özünün onlar için aynı hizada olduğundan emin olmak çok önemlidir. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Seratonin salgılatan bu besinler mutluluk veriyor