Erkeklerin sıklıkla söylediği, kadınları güvensiz hissettiren sözler

Kadınlar oldukça karmaşık ve hassas olabiliyor ancak erkeklerin bazı cümleleri kadınları oldukça mutsuz ve güvensiz hissettirebiliyor. İşte, uzmanların görüşleriyle erkeklerin sıklıkla söylediği ve kadınları güvensiz hissettiren bazı cümleler

17 Haziran 2021, Perşembe 11:05 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kadınlar, değer verdikleri aşık oldukları insandan gelen sözlere karşı çok daha duyarlıdır. Erkeklerin bazı cümleleri kadınları derinden yaralayabilir.

Kendine güvenen güçlü ve değerli hisseden kadınlar için bile bu durum çok değişmiyor. Uzmanlar kadınları, belli etmeseler de derinden yaralayan bu cümleler için erkekleri uyardı.

Erkeklerin söylediği ve kendine güveni tam olan kadınları bir güvensiz hissettirebilen bazı cümleler var.

Beyler, daha sakin ve huzurlu bir ilişki istiyorsanız, partnerinizi güvensiz hissettiren, bu sözleri ona asla söylemeyin. Güvensiz hisseden bir kadının nasıl tepki vereceğini bilemezsiniz.

Vay be, şu kadın çok seksi...

Vay be, şu kadın çok seksi...

Siz çıldırmış olmalısınız... Sevgiliniz ne kadar kendine güveniyor olursa olsun ona asla başka bir kadın için bu ve buna benzer cümleler kurmamalısınız.

Bir erkek diğer kadınların çekiciliğinden bahsetmesi, partnerinizin kendinden şüphe duymasına neden olacaktır. Bu mutsuz bir kadın demek... bunu göze alabilecek misiniz?

Evlilik ve aile terapisti Christie Tcharkhoutian b, "Erkeklerin kadınların önünde söylediği en saygısızca şeylerden biri, diğer kadınlar hakkında yorum yapmak ve onları nesneleştirmektir. Bu, kadınları küçük hissettirir ve onları güvensizliğe iter." diyor

Erkeklerin sadece söylediklerine değil, gözlerine de hakim olmalarının önemine değiniyor; "Öyle olsun ya da olmasın, eşinize ve onun hakkında nazik ve güzel şeyler söyleme alıştırması yapın. Bu sizi nesneleştirme alışkanlığından çıkarıp takdire götürecektir."


Bu aptalca bir fikir

Bu aptalca bir fikir

Kendinizi zeki bir kadın olarak görseniz bile, partnerinizin fikirlerinizi değersizleştirmesi bir darbe olabilir. Ve zekanızdan şüphe ediyorsanız, partnerinizin size fikirlerinizin geçerli olmadığını söylemesi daha da zarar vericidir.

Science dergisinde "Gender stereotypes about intellectual ability emerge early and influence children’s interests" isimli araştırma , kızların daha altı yaşındayken bile erkekler kadar zeki "hissetmediklerini" ortaya çıkardı.

Bir partner, bir kadının yeterince zeki olmama konusundaki korkularını doğruladığında, bu, daha fazla incitici olabilir"

Uzmanlar, erkeklerin partnerlerinin fikirlerini küçümsemek yerine, onun zekasını tanımalarını ve güçlü yanlarını vurgulamalarını önerdi.

Biraz kilo almışsın

Biraz kilo almışsın

Ne yazık ki, birçok kadın kiloları hakkında derin güvensizlikler barındırıyor. Kilonuz ve vücudunuzla ilgili yorumlar, bu güvensizlikleri tetikleyebilir ve görünümünüz hakkında yetersizlik hissine kapılmanıza neden olabilir.

Klinik uzman Sheri Heller "Kadınlar, öz değerlerini güzellik ve arzu edilirlik kurmak üzere kültürlendiler Çoğu zaman bir kadının fiziksel görünüşünün nasıl olduğuyla daha fazla meşgul olan bir dünyada, kadınların benlik kavramları ve kibirleriyle sağlıklı bir denge kurmaları zor bir süreç.

Uzmanlar, bir kadının eşi veya erkek arkadaşı, ona kilo alımı hakkında yorum yaptığında, bunun kendisini çekici bulmadığını düşündüreceğini belirtiyorlar

Bu biyolojik saat gerçekten işliyor

Bu biyolojik saat gerçekten işliyor

Birçok kadın, özellikle çocuk sahibi olmak istiyorlarsa, yaşlarının çok farkındadır. Bir erkeğin (veya gerçekten herhangi birinin) bir kadına söyleyebileceği en kötü şeylerden biri, biyolojik saatinin işliyor olmasıdır, özellikle de hamile kalmanın zorlaştığı bu zamanlarda...

İlişki terapisti Heller, "Birçok kadın için annelik arayışını entelektüel ve kariyer hedeflerine yönelik arzularla dengelemenin zorluğu içinde yaşıyor. Bir erkek bir kadına biyolojik saatinin çalıştığını bir şekilde hatırlattığında, bu sevgilisinin anne olma arzusunu gerçekleştirememek ve bir aile kurmak konusunda derin korkuları tetikleyebilir ya da bu amaca niyetli olmayan bir kadının kendisini sanki yaşlı bir kadınmış gibi hissetmesine neden olabilir" diyor.


Histerik olma

Histerik olma

Erkeklerin, kadınların duygularını ifade etme şekilleri hakkında olumsuz yorumlar yapması, güvensizlikleri harekete geçirebilir ve kadınların kendisini çok kötü hissetmesine neden olabilir.

Heller "Kendine güvenen kadınlar genellikle histerik olmaması gerektiğini düşünür ve bunun sorumluluğunu taşırlar. Bir erkek bu yorumu yaptığında, küçümseyerek kadının kontrolden çıktığını ima eder. Burada erkeğin ortaya koyduğu otoriter soru, aslında ilişkiyi yıpratır"Neden gülümsemiyorsun?

Neden gülümsemiyorsun?

Uzmanlar sevdiği kadının her şeyinin bilmek isteyen erkeklere, sadece "hoş" taraflarını değil, aslında onun tüm yüzlerini kucaklaması gerektiğini hatırlatıyor.

Heller, "Mutluluğu bir süs gibi düşünmek, kişinin tam insanlığını inkar etmektir." diyor ve ekliyor. "Bu nedenle, bir erkek bir kadından gülümsemesini istediğinde veya ona neden gülümsemediğini sorduğunda, bu onun daha ciddi yanlarının çekici olmadığını söylemekle aynıdır."

Seksi giyinmiyorsun

Seksi giyinmiyorsun

Bir ilişkinin başlangıcında, ne giyeceğinize karar verirken tüm engelleri kaldırmanız doğaldır. Ancak partnerinizle bir süredir birlikteyseniz ve özellikle onunla yaşıyorsanız, daha sık eşofman ve tişört giyebilirsiniz.

Erkekler kadınların giyinişleri hakkında seksi ya da çekici olmadığına dair yorum yaptığında, kadın kendisini daha az arzu edilir hissedecektir, hem de sadece rahat kıyafetler giymeyi tercih ettiği için.

Bu emin olun, partnerinizi güvensiz hissetmesine neden olacak hatta ilişkinizi ciddi şekilde etkileyecektir.

Bununla birlikte, bu, bir erkeğin, kadınının nasıl giyindiğini asla söyleyemeyeceği anlamına gelmez. Heller, "Bir erkek, partnerinden, doğal çekiciliğini ve güzelliğini iltifat ederken, ona seksi kıyafetlerin ne kadar yakışacağını dile getirirse, bu seksi kıyafet isteğinin mutlakçı değil bağlamsal olduğunu gösterir ve kadını rahatsız etmez"

Sen ne zaman adet göreceksin

Sen ne zaman adet göreceksin

Biri size adet olup olmadığınızı sorduğunda ne hissediyorsunuz? Bu, mantıksız veya aşırı duygusal davrandığınızı söylemenin kaba bir yoludur ve muhtemelen sizi sinirli veya güvensiz hissettirir.

Heller'ın belirttiği gibi, tüm öfkemiz geçerli duygular yerine azgın hormonlarımıza atfedilmesi oldukça rahatsız edici"


Geçmişteki güvensizlikleri ortaya çıkarmak

Geçmişteki güvensizlikleri ortaya çıkarmak

Bir kadını güvensiz yapacak bazı evrensel ifadeler olsa da, eşinizin yapabileceği en kötü şeylerden biri, özellikle bir tartışma sırasında bir silah olarak, sizi güvensiz hissettirdiğini bildiği şeyleri kasıtlı olarak gündeme getirmektir.

Aşk adil ve dürüst savaşları gerektirir.

Daha güvende hissetmesine yardımcı olun

Daha güvende hissetmesine yardımcı olun

Sevgilinizi daha güvende hissettirmenin yollarını arayan bir erkekseniz, Shane, eğlenceli hikayeler anlatmak veya başarılarını paylaşmak gibi şeyler de dahil olmak üzere, özellikle başkalarının önünde onun hakkında olumlu konuşmak olduğunu önerir. Shane, "Bu, ona değer verdiğinizi ve halka açık etkinliklerde onunla birlikte olmaktan gurur duyduğunuzu gösterir." diyor.

Bu sadece söylediklerinizle ilgili değil, aynı zamanda onun söylediklerine nasıl tepki verdiğinizle de ilgili. Örneğin, Shane, diğer kadınlar hakkında yorum yapıyorsa, onun diğer kadınlardan daha değerli olduğunu (ve sizin gözünüzde daha fazla) görmesine yardım ederek kendisini güvende hissetmesine yardımcı olabilirsiniz

Ayrıca, kutlanırken gerçekten parlamasına ve başkalarını "ne kadar harika bir iş çıkardığını göstererek, doğum günü partisinde onu ne kadar sevdiğiniz hakkında bir kadeh kaldırarak ve sadece onun için orada bulunarak onu onurlandırmaya çalışmak, daha güvende hissetmesine ciddi katkılar sağlayacaktır.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sıra sıra derledik: En çok aldatan burçlar listesi