Öpücüğü unutun: Bir kadından ilk öpücüğü almanızı engelleyecek 10 hata

İlk öpücük... Instagram'da, bir arkadaş ortamında ya da Tinder'da tanıştınız. Bir süredir yazışıyorsunuz. Sohbet çok güzel, gün içinde yaptıklarınızı paylaşıyorsunuz. Hatta arada selfie bile atıyorsunuz birbirinize. O büyük an geldi, buluşma planını yaptınız. Bazen fotoğraflarında dudaklarına zoom'layıp baktığınız kadını öpmek için içiniz içinizi yiyor. Bunu erteleyecek, engel olacak her türlü davranıştan ya da durumdan kaçmak istiyorsunuz. Sizi çok iyi anlıyoruz. İlk öpücüğü almanızı engelleyecek hataları sıraladık.

28 Ocak 2021, Perşembe 10:30 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
 1. Kişisel temizlikte odak noktaları

1. Kişisel temizlikte odak noktaları

Salaşlık bir tarz, çirkinlik ise ırsi olabilir; fakat bunların ötesinde bakımsızlık ve kişisel hijyene önem vermemek kadınlarda olumsuz bir algıya sebep olur. Biriyle mi buluşacaksınız? Yalnızca saçınızı tarayıp gömleğinizi ütülemeniz bile karşınızdaki insana gösterdiğiniz saygının ifadesidir. Bir kadınla buluşmadan önce saçınız yağlı mı, nefesiniz kokuyor mu, tırnaklarınız, cildiniz temiz mi, çoraplarınız yeni mi... Gözünüzdeki çapağa kadar kontrol edin.

2. Zamanlama

2. Zamanlama

Erkeklerin aceleci tavırlarından rahatsız olmamak ne mümkün. İlişkilerin sabır gerektirdiğini unutmamak gerekir. Aceleyle karar veren, kendine odaklı ve acele ile cinsellik yaşayan bir erkek, bir süre sonra kadında dengesiz bir ruh haline neden olabilir. Özellikle söz konusu olan kadın olunca, karışık bir akıl ve dengesiz bir eş, kadın için hiç de iyi bir izlenim değildir.


 3. İlk günden haddi olmayan sorular sormak

3. İlk günden haddi olmayan sorular sormak

Kadına karşı aşırı sahiplenici ve kıskanç tavırlar göstermek hiçbir zaman iyi bir etki bırakmaz. İlk buluşmadan eski sevgililerini sormayın. Eski sevgilileriyle neden ayrıldığını sorarak bunu bir iş mülakatına çevirmeyin. 


 4. Israrcı davranışlar

4. Israrcı davranışlar

Anlaşmazlık varsa cinsel sorunu da beraberinde getirebilir. Özellikle kadınların istemediği davranışlarda ısrar etmek, öfkeyi arttırır ve bu öfke zamanla partnerinden soğumasını sağlayabilir. Örneğin, 'Eve taksiyle döneceğim' dediyse, 'Ben bırakacağım' diye ısrar etmeyin.

 5. Paradan bahsetmek

5. Paradan bahsetmek

Gerçekten de ağzınıza maaş kelimesine almaya, kiranızdan bahsetmeye ya da hesabın kimin ödeceğinden bahsetmenize gerek var mı? Bir kadınla tanıştıktan sonra uzun bir süre paranın başrolde olduğu hiçbir konudan bahsetmeyin. 


 6. Kendini yere göre sığdırmamak

6. Kendini yere göre sığdırmamak

Size sorulmadıkça okuduğunuz okullardan, çalıştığınız yerlerden kısaca kendinize öven konuşmalardan kaçının. Kötü geçen ilk buluşmaların başında, erkeklerin çok fazla konuştuğu ve kendileriyle böbürlendikleri durumlar geliyor. Kendine güven duymak iyi ve sağlıklı bir özellik olsa da, kendine hayranlık duymak biraz abartı bir durum.

7. Eşitlikçi olmayan konuşmalar yapmak

7. Eşitlikçi olmayan konuşmalar yapmak

Modern çağda kadın erkek eşitliğinden ne kadar bahsedilse de, erkeklerin önemli bir bölümü hala dişilerin ikincil cinsiyet olduğunu ve kendileriyle aşık atamayacağını düşünüyor. Bu düşünce kendini davranış veya söylemlerle belli ettiğinde ise, kadınlarda tepki yaratıyor. Bu davranışlar çok küçük ve önemsiz şeyler, hatta bir söz bile olabiliyor, örneğin lafa “Kadınlar bile…” diye başlamak gibi.

8. Garsonlara kaba davranmak

8. Garsonlara kaba davranmak

Oldukça açık bir soğuma nedeni. Bir kadının ilgisini çekmek için garsona seslenir gibi ıslık çalan ya da kadının yanında sürekli olarak küfreden bir erkek, eksi puan toplayacaktır. Kadınlar her zaman bir centilmenle birlikte olmak isterler; bu illa sandalyelerini tutacak ya da çantalarını taşıyacak birini istedikleri anlamına gelmez.

9. İlk buluşmada alkolü kaçırmak

9. İlk buluşmada alkolü kaçırmak

Her şey güzel giderken konuşmalarınız yavaş yavaş kayarsa, gözleriniz giderek daha da bulanırsa kimse bundan hoşlanmaz. Sakın hoşlandığınız kadını size taksi bulmak zorunda bırakmayın. 

 10. Sürekli kendinden bahsetmek

10. Sürekli kendinden bahsetmek

Birbirinizi tanımaya başlayacağınız ilk randevunuzda sürekli kendinizden bahsetmeyin. Neleri sevdiğiniz, hayalleriniz, en sevdiğiniz saç rengi hatta kaşlarınızı yanlış alan kuaför. Bunlar pek de onun ilgi alanı gibi durmuyor, en azından ilk buluşma için. Daha genel ve ortak konulardan sohbet etmeye çalışın.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bu yalanlara izin var: Kadınların erkeklerden duymak istediği 9 yalan