Bir kadının sizinle uyuduğu uykudan mutlu uyanmasını sağlayan 6 tüyo

Sabahları uykunuzu almış bir şekilde uyandığınızda modunuz nasıl yükseliyor? Peki siz birisiyle rahat uyuyabilenden misiniz? Eğer horluyorsanız, çok uyuyor ya da çok az uyuyorsanız, geceleri yatakta çok dönüyorsanız, çok üşüyor ya da çok sıcaklıyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Zira bu şartlarda kadınlarla deliksiz bir uyku çekmeniz zor. Peki ne yapmalı, bir kadının sizinle uyuduktan sonra daha mutlu uyanmasını nasıl sağlarsınız?

25 Şubat 2021, Perşembe 15:26 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Horlamayı nasıl azaltabilirsin?

Horlamayı nasıl azaltabilirsin?

Dilinizi yoldan çekmek için yan tarafınızı dönerek yatın. Veya damak egzersizleri yapın; dilinizin ucunu damağınıza doğru bastırın, sonra da geriye doğru kaydırın. Brezilya’da yapılan 2015 tarihli bir araştırmada, dili, yumuşak damağı ve sert damağı içeren bunun gibi egzersizler, horlama sıklığını yüzde 36 oranında düşürebiliyor. Bir diğer seçenek ise nazal dilatör adlı aparat olabilir. Bu plastik nesne nazal yollarınızı açıyor ve burnunuzdan nefes almanızı kolaylaştırıyor. Bir araştırmada nefes alışverişini yüzde 110 artırdığı görülmüş.

 Bir taraf yatakta sürekli dönüyorsa

Bir taraf yatakta sürekli dönüyorsa

Çözüm yatağı büyütmekte. King boy bir yatakta dönmek için daha çok alanınız olur. Hafızalı köpük teknolojisiyle üretilen bir yatak, hareketlerinizi izole edebilir. Hesaplı çözümlerin peşindeyseniz de, sizinle yatak arkadaşınızın arasına vücut yastığı (ince uzun yastık) koyun. Veya yatağa ince bir uyku tulumu serip içinde uyuyun.

 Bir taraf üşüyor, br taraf yanıyorsa

Bir taraf üşüyor, br taraf yanıyorsa

Kadınlar daha çok üşür çünkü cüsseleri daha küçüktür ve daha yüksek yağ oranı, daha yavaş metabolizma demektir. Yatağa girdiğinizde vücut sıcaklığınız değişmeye başlar. Sabahları, geceye kıyasla daha düşük bir sıcaklığa sahip olursunuz. Performans yatak çarşafları bu soruna çözüm olabilir. Nem emici mikrofiber polyester ve spandeksten üretilen özel çarşaflar teri absorbe ediyor ve vücut sıcaklığının düzenlenmesine destek oluyor.

 Uyku saatleriniz uymuyorsa

Uyku saatleriniz uymuyorsa

Kronotipiniz uyumsuz olabilir. Herbirinizin kendi doğal uyku döngüsü var; Pittsburgh Üniversitesi’nde uyku üzerine araştırmalar yapan Dr. Heather Gunn, bu döngünün nasıl oluştuğunu bilmediğimizi ve kronotipimizle oynamanın kolay olmadığını söylüyor. Partneriniz saat 22.00’de izlemeye başladığınız film akarken çoktan uykuya dalıyorsa ve siz yeni bir filme başlayacak kadar ayık oluyorsanız, birlikte uyumanın sizin için o kadar da önemli olup olmadığı konuşun. Siz bir baykuşsanız ve o horozlarla uyanıyorsa, yatağa ayrı ayrı gitmeyi kabullenin. Sabah ikiniz de mutlu uyanıyorsanız, ortada hiçbir sorun yok demektir.

 Kaşık pozisyonundayken kolunuz uyuşuyorsa

Kaşık pozisyonundayken kolunuz uyuşuyorsa

Birbirinize sarılarak uyumanın doğrudan fizyolojik faydaları vardır; davranışsal ve sosyal bilim insanı Dr. Wendy Troxel, stres tepkilerinizi azalttığı örneğini veriyor. Beden dili uzmanı Patti Wood, ilk önce “kucaklaşma kimyasalı” da denilen oksitosin hormonunu salgılamanız için vücutlarınızın birbirine değeceği bir pozisyonda yatmanızı öneriyor. Ardından hafifçe uyumaya daha müsait bir pozisyona geçin. Örneğin “Zen pozisyonu” denen sırt sırta vererek yatma, güven ve bir aradayken bağımsız olma duygusunu pekiştirir. Ancak bu esnada popolar birbirine değerse, cinsel anlamda bağlantıda kalmak istediğinizi gösterir. Her şey serotoninde bitiyor. Fransız bilim insanları, bu hormonun erkeğin eşini diğer kadınlardan daha çekici bulmasını ve daha sadık olmasını sağladığını söylüyor.

 Uykusuzluk probleminiz varsa

Uykusuzluk probleminiz varsa

Çözümümüz çok net: iki ayrı yatak. Kulağa romantik gelmiyor olabilir ama iyi bir gece uykusu her şeyin üstündedir. Pittsburgh Üniversitesi’nde yapılan bir çalışmada, evli adamların güzel bir uyku çektikten sonra ilişkilerinden daha çok tatmin oldukları gözlendi. Bazı çiftlerin ayrı yataklarda yatması hiç de nadir rastlanan bir durum değil. Ayrı yataklara çekilmeden önce öpüşüp koklaşmaya zaman ayırın.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Evlilikte yıl yıl en kritik dönemler