Bir kıyafetten daha fazlası! Her gün sütyen takmanın 6 faydası

Sütyen bir kadın için kıyafetten de öte bir şeydir. Sütyenlerin kıyafetlerin üzerimizde harika durmalarını sağlamanın yanı sıra birçok sağlıklı faydası da var. İşte her gün sütyen takmanın 6 faydası...

24 Mart 2021, Çarşamba 15:12 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- BOYUN AĞRISINI GİDERİR

1- BOYUN AĞRISINI GİDERİR

Büyük göğüslerin sırt ağrılarını tetiklediğini duymuşsunuzdur. Büyük göğüsler aynı zamanda boyun sertliğine, sırt ve omuzlarda ağrılara da neden olur. Rahat ve üzerinize tam oturan bir sütyen takmanız, ağrıların hafiflemesine yardımcı olacaktır.

2- DURUŞUNUZU DÜZELTEBİLİR

2- DURUŞUNUZU DÜZELTEBİLİR

Göğüsler, yer çekiminin de etkisiyle bizi yere doğru eğebilir. Bu durum kambur bir duruşa neden olur. Sütyen taktığımız zaman ise duruşumuz düzelir ve kamburluk ortadan kalkar. Sütyen takmak daha iyi bir duruşa sahip olmamıza ve omurga sorunlarının azalmasına yardımcı olur.

3- EGZERSİZ SIRASINDA AĞRI YAŞAMAZSINIZ

3- EGZERSİZ SIRASINDA AĞRI YAŞAMAZSINIZ

Egzersiz sırasında bazı kadınlarda göğüs ağrısı şikayeti olabilir. Bu durum genel olarak koşu veya egzersiz sırasında göğüs dokusunun hareketinden kaynaklanır. Çözüm ise spor sütyeni giymek. Spor sütyenleri sırtınızın üst kısmını desteklemeye yardımcı olur ve egzersizin neden olduğu ağrıyı azaltır.

4- ÖZ GÜVEN SAĞLAR

4- ÖZ GÜVEN SAĞLAR

Model ve iş insanı Dita von Teese, "İyi bir iç çamaşırını randevularınız için saklamayın. Kendiniz için giyin" demiş. Bir sütyen veya iç çamaşırı giyerek kendinizi güzel hissediyorsanız, özel günlerde heyecana hazır olduğunuzu söylemek yerinde olur.

5- DAHA MODERN BİR GÖRÜNÜM

5- DAHA MODERN BİR GÖRÜNÜM

Sütyenleri her zaman kıyafet altına giymekten vazgeçmenin zamanı geldi. Son dönemde görünür sütyenler ve braletler daha moda oldu. Bunun için güzel görünümlü bir sütyen seçin ve yüksek belli bir etek veya pantolonla eşleştirin.

6- EMZİRİRKEN DAHA İYİ BİR DENEYİM YAŞARSINIZ

6- EMZİRİRKEN DAHA İYİ BİR DENEYİM YAŞARSINIZ

Doğum sonrası göğüs ağrılarını dindirmek için emzirme sütyenlerinden yararlanabilirsiniz. Bu sütyenler ağrıyı azaltmanın yanı sıra pedleri sayesinde süt sızmalarını da önleyebilir.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ne sıklıkta saçlarımızı kestirmeliyiz?