Bir Marvel+Disney iş birliği meyvesi: Wandavision dizisi hakkında merak edilenler

Marvel, Disney+ iş birliği denince hepimiz heyecanlandık. Wandavision duyanları ilk anda heyecanlandıran bir proje olarak göze çarpıyor. Dizinin kumaşı iyi olunca sorular arttı. Elbette bunlardan ilki Wandavision dizisi ne zaman başlayacak? Wandavision nerede yayınlanacak... Wandavision oyuncularından, Wandavision nerede izlenir'e dek Wandavision hakkında merak edilenleri derledik.

15 Ocak 2021, Cuma 15:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Disney+’ta yayınlanan ve Marvel Sinematik Evreni ile doğrudan bağlantılı olacak ilk dizilerden biri olan WandaVision ilk duyurulduğunda, dizinin 2021’nin ilkbahar aylarında yayınlanacağı açıklanmıştı. Ancak söylendiği kadar beklemedik, dizi 2021'in ilk günlerinde izleyiciyle buluştu.

Wanda ve Vision karakterine odaklanacak olan Marvel dizisi, Disney+ üzerinden ilk iki bölümüyle yayın hayatına başladı. Dizinin sonraki bölümleri haftalık olarak yayınlanacak. Ne yazık ki ülkemizde yasal olarak dizinin izlenebileceği bir platform bulunmuyor.

Dizinin puanlarına baktığımızda ise heyecanlanmamak mümkün değil. WandaVision Rotten Tomatoes üzerinden tam 85 kişi tarafından incelenmiş ve incelemelerin ortalaması %95. Metacritic üzerinde ise 26 inceleme bulunuyor. Oradaki ortalama puan ise 75. Genel olarak yorumlara bakıldığında ise oyunculuk anlamında çok iyi olduğu ve beklenmeyen tarzda bir yapım olduğu söylenmiş.

Dizinin 6 bölümden oluşması ve birer saat sürmesi planlanıyor. WandaVision ile en ilginç kısım ise dizinin 1950’lerde geçmesi ancak Avengers: Endgame’den sonra olanları anlatması diyebiliriz. Kaç bölüm 1950’lerde geçecek, karakterler bu zaman dilimine nasıl geçiyor henüz bir bilgi yok. Ancak diyebiliriz ki Endgame’de zaman yolculuğu yapamamış Scarlet Witch ve Vision için yeni bir deneyim olacak. WandaVision’da ayrıca Captain Marvel’dan bir karakter göreceğiz, bu karakter de diziyi Doctor Strange in the Multiverse of Madness’ a bağlayacak.

Sadece Scarlet Witch ve Vision üzerinde duracak olan dizi doğal olarak Avengers: Infinity War ile ilgili olacak. Hatırlarsanız, ikili bu filmde Thanos tarafından farklı şekillerde öldürülmüştü. İkilinin hayatını ve ilişkisini dizi üzerinden izlemek de hayli ilginç olacak. Karakter gelişimleri ve yeni maceraları nasıl olacak merak ediyoruz. İşte WandaVision ile ilgili bildiklerimiz:

Paul Bettany ve Elizabeth Olsen, Vision ve Scarlet Witch olarak eski rollerine WandaVision’da devam edecek. Ayrıca Olsen gelecekteki Marvel evreni filmlerinde de Scarlet Witch karakterini canlandırmaya devam edecek. Vision’ın ölümden dönme şekline göre de Bettany, 4 ve 5. fazlarda Vision olarak devam edebilir.

Paul Bettany’nin Vision olarak dönüşü kesinleştiği için WandaVision, karakterin Avengers: Infinity War’daki ölümünden bahsedecek. Marvel evreni zaman çizelgesine göre Vision, başında bulunan Zihin Taşı’nı almak için Thanos tarafından öldürülmüştü. Vision’ın ölümü, Thanos’un parmak şıklatmasından önce gerçekleştiği için, kalıcı olarak görülmüştü. Scarlet ise bu yüzden kaybolmuş, Avengers: Endgame’in sonunda geri gelmişti. WandaVision ise, Endgame’den sonrasını anlattığı için Vision’ın dönüşünün kesinlikle şaşırtıcı ve dizinin odağı olacağını söyleyebiliriz.


Ayrıca Doctor Strange’in de çoklu evrende gezebildiğini biliyoruz. Henüz doğrulanmasa da, WandaVision’ın 1950’lerde geçmesinin Doctor Strange ve çoklu evren ile bir ilgisi olduğunu tahmin ediyoruz. Yoksa Doctor Strange çiftimizi geçmişteki başka bir evrene mi gönderdi? Aklımıza şu soru geliyor hemen: WandaVision ve Doctor Strange 2 aynı zamanda mı geçiyor yoksa olaylar art arda mı gerçekleşiyor? İki seçenek de olası, ama bununla ilgili herhangi bir açıklama şuan için yok.

Fragmanda Wanda, eski bir dizi izlerken kendini sanki Vision ile beraber hayal ediyormuş gibi görünüyor. Wanda’nın zihin güçleri o kadar güçlü ve bir o kadar da kontrolsüz ki bu durum yepyeni bir gerçeklik yani yeni bir paralel evren ortaya çıkartıyor. Bu hayaliyle Wanda, Vision’ı hayal ettiği gibi ideal bir eş ve baba figürü olarak karşımıza çıkmasını sağlıyor. Fragmanda da gördüğümüz üzere Wanda ve Vision birden bire evleniyorlar ve ikiz bebeklere sahip oluyorlar.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Selena Gomez yeni şarkısı 'De Una Vez' ile ne anlatıyor?