Bir nesli ekrana bağlayan adam: Burhan Altıntop

Avrupa Yakası dizisinin fenomen karakteri Burhan Altıntop için sosyal medyada ‘filmi yapılsın’ kampanyası başlatıldı. Peki kimdir Burhan Altıntop? Türk haklının gönlünü fethetmeyi nasıl başardı? Detaylar haberimizde…

23 Eylül 2019, Pazartesi 11:09
A A
Posta.com.tr/ ÖZEL

Posta.com.tr/ ÖZEL

Senaristliğini Gülse Birsel’in üstlendiği Avrupa Yakası, 2004 yılında yayın hayatına merhaba demişti.

Kısa sürede ekranların en sevilen dizisi haline gelen Avrupa Yakası, bir nesli peşinden sürüklemişti.

Ancak dizinin 3. sezonunda Burhan Altıntop karakterini izleyiciyle buluşturan, aynı zamanda dizide Aslı karakterini canlandıran Gülse Birsel, belki de karakterin bir fenomene dönüşeceğinden habersizdi.

Oyuncu Engin Günaydın'ın canlandırdığı Burhan Altıntop karakteri, kendine has şivesi olan, 'köyden indim şehire' tavırlarıyla izleyenleri ekrana bağlamıştı.

Burhan Altıntop karakterinin 'Ben de Nişantaşı çocuğuyum, beni de alsanıza aranıza' repliği izleyenlerin diline pelesenk olmuştu.

Aslı'nın çalıştığı derginin idari müdürü olan Burhan Altıntop, ilerleyen bölümlerde Aslı'yla komşu oluyor.

Aşırı hareketleri ile ne yapacağı belli olamayan Altıntop’un yalnızken dertleştiği tek varlığı ise, en sevdiği tablosu Çiko.

Ekranlarda görülmeye başladığı ilk andan itibaren seyirciyi kendine aşık eden Burhan Altıntop, 2009 yılında dizinin bitmesi ile ekranlara da veda etmiş oldu.

Fenomen karakter, Türk halkı tarafından o kadar beğenilmişti ki, videoları YouTube’da en çok izlenenler arasında girmeyi başarmıştı.

Hatta, Altıntop'un yokluğu ekranlarda büyük bir boşluğa neden oldu bile diyebiliriz.

FİLM KAMPANYASI BAŞLATILDI

FİLM KAMPANYASI BAŞLATILDI

Şimdi ise, Ekşi Sözlük yazarları tarafından yeni bir kampanya başlatıldı. 

‘Burhan Altıntop’un filmi yapılsın’ başlığında açılan kampanya kısa sürede ilgi gördü. 

Kullanıcılar, kendi dünyasında bambaşka bir karakter olan adlandırılan Burhan Altıntop’un tek başına bir filminin yapılması için Gülse Birsel’in ve karaktere hayat veren Engin Günaydın’ın bu çağrıya kulak vermesini bekliyor.

Sıradaki haber yükleniyor...