Bırakın kıyafetleriniz konuşsun: Hangi renk, hangi mesajı veriyor?

Renklerin psikolojik etkileri olduğu bilimsel çalışmalarla ortaya çıkarılan bir şey. Bu bilgiyle kıyafetlerinizi kullanarak çevrenize mesaj göndermeniz mümkün. Örneğin bir iş görüşmesine giderken mavi renk giyerseniz, gelecekteki patronunuza 'sadık bir çalışan' olacağınız imajını verirsiniz. Peki ya diğer renklerde durum ne? Gelin birlikte öğrenelim...

28 Mart 2021, Pazar 17:15 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- MAVİ: SAKİNLİK

1- MAVİ: SAKİNLİK

Mavi rengin sakinleştirici bir etkisi var. Moda danışmanlarına göre, mavi renk sadakati temsil ediyor ve bu nedenle iş görüşmelerinde mavi rengin tercih edilmesi bir adım önde olmanızı sağlıyor.

2- SARI: YARATICILIK

2- SARI: YARATICILIK

Sarı, psikolojik olarak güçlü bir renktir. Sarı renk, duygular, yaratıcılık ve yüksek benlik saygısı ile ilişkilendirilir. Heyecan, uyarılma ve mutlu ruh halleri de sarı rengin verdiği mesajlar arasında yer alıyor.

3- PEMBE: MASUMİYET

3- PEMBE: MASUMİYET

Pembe, eğlence ve heyecanla ilişkilidir. Soluk tonları ise rahatlama ve hatta düşük enerjiyle bağdaştırılabilir. Gönderdiği temel mesajlardan bazıları masumiyet, sevgi, özveri ve cömertliktir.

4- BEYAZ: SAFLIK

4- BEYAZ: SAFLIK

Batı kültüründe beyaz, mükemmelliğin rengi olarak kabul ediliyor. Beyaz renk, ışık, tazelik, temizlik, sakinlik, saflık, iyilik ve masumiyet ile ilişkilendirilir. Olumlu bir çağrı uyandırır.

5- YEŞİL: TAZELİK

5- YEŞİL: TAZELİK

Doğayla ilişkili olan yeşil renk ayrıca duygusal olarak da yatıştırıcıdır. Tazelik, uyum ve denge hissi verebilir.

6- KIRMIZI: CANLILIK VE TUTKU

6- KIRMIZI: CANLILIK VE TUTKU

Kırmızı çoğu insanın en sevdiği renkler arasında yer alıyor. Kırmızı sadece tutku, güç, canlılık ve aşkla ilgili değil, aynı zamanda tehlike, saldırganlık ve nefretle de ilişkili bir renktir. Giysilerde dışa dönüklük, güç ve canlılık hissi verebilir.

7- MOR: SOFİSTİKE

7- MOR: SOFİSTİKE

Mor renk kraliyet rengi olarak kabul edilirdi. Lüks, zenginlik ve nezaket anlamına gelir. Elde edilmesi zor bir renk olduğundan uzun süre yalnızca ayrıcalıklı kişiler mor rengi kullanabildi.

8- TURUNCU: BAĞIMSIZ

8- TURUNCU: BAĞIMSIZ

Turuncu rengin doğasında bağımsızlık, kişisel motivasyon ve düzen var. Güçlü bir irade ve rekabet gücü göstergesi olabilir.

9- KAHVERENGİ: İSTİKRAR

9- KAHVERENGİ: İSTİKRAR

Doğanın bir rengi olan kahverengi istikrar ve güveni temsil eder. Bunun yanı sıra tartışmalarda tarafsız bir atmosfer yarattığı için yeni veya zor bilgileri iletmek için mükemmel bir renk.

10- GRİ: TARAFSIZLIK

10- GRİ: TARAFSIZLIK

Gri renk, tarafsız ve sofistike olmayı temsil ediyor. Görüşmeye gideceğiniz zaman tercih etmeniz gereken 2'nci renk gri olabilir. (İlki mavidir. ) Gri renk, siyahtan daha az baskıcı bir şekilde otoriteyi simgeleyebilir.

11- SİYAH: ZARAFET

11- SİYAH: ZARAFET

Siyah renk hem tasarımcıların hem de gençlerin en sevdiği renk. Siyah, tutarlılık ve zarafet ile ilişkilidir. Siyah bir güç sembolü olmasının yanı sıra karamsarlık ve şiddetle de ilişkili olabilir.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 10 tüyomuz var: Daha zayıf görünmek için nasıl giyinmeli?