Biraz geç olmadı mı?

Microsoft'un Windows'lu cepler için peşinden koştuğu bu yenilik, aslında pek de yeni değil!

25 Mayıs 2013, Cumartesi 19:30
A A

Microsoft'un  başvurusunu yaptığı bir patent, yazılım devinin Android ve iOS gibi rakiplerinin hayli gerisinde seyreden akıllı telefon platformu Windows Phone'u kullanıcılara cazip kılacak yenilikler bulma konusunda çalıştığını gösteriyor. Başvuru incelendiğinde şirketin Windows Phone'da kameranın kontrolünü ses komutlarıyla sağlayan bir sistem üzerinde çalıştığı anlaşılıyor.

2011 yılında ilk kez başvurusu yapıldığı anlaşılan sistemde kullanıcı resim çekme, kamera ayarlarını değiştirme ve resim paylaşımı gibi fonksiyonları telefona elini sürmeden, sadece ses komutlarıyla gerçekleştirmesi amaçlanıyor.

Ancak Microsoft'un patentini almaya çalıştığı sesle çalışan kamera kavramı çok da yeni değil; hatta rakip platformlara yönelik benzer uygulamalar bir süredir kullanılıyor. Windows Phone platformunun, "kendine göre yeni olan" bu özelliği ne zaman kullanmaya başlayacağı veya sesli kamera yönetiminin platformun kötü gidişine bir etkisi olup olmayacağı şimdiden merak konusu.

Resimlerle: Nokia Lumia 925'i daha yakından görün!

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.