Bit pazarından ne alınır? En güvenlileri hangisi?

Bit pazarı herkesin hayalini kurduğu, ancak hijyen endişesi nedeniyle girmeye çok da cesaret edemdiği yerlerden. Ancak konu vintage giyimse İstanbul bir pazarları, Kadıköy bit pazarı ve İskitler Bir Pazarı'ndan iyisini bulmak zor. Vintage mağazalar da zaten bu pazarlardan ikinci el kıyafetleri alıyor ve daha pahalıya satıyor. İkinci el kıyafet ve çantaları daha ucuza almak varken neden daha pahalıya alalım. İnsanı ucuza kıyafet almaktan daha çok mutlu eden başka bir şey var mı? Peki bit pazarından ne alınır? Bit pazarından alınacak en temiz ve güvenli parçalar hangileri? İşte cevapları!

05 Haziran 2020, Cuma 10:03 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Dış giyim-Mont

Dış giyim-Mont

Dış giyim ürünleri konu bit pazarıysa almak için en güvenli parçalar. Hem insan tenine doğrudan temas etmemesi, hem de genellikle kuru temizlemede yıkanıyor olması avantaj. Bir başka güzel yanı ise, giydiğiniz vintage parçanın üzerinizde görünen ilk şey olması. Vintage tarzınızda göze ilk olarak dış giyim ürününüz çarpar ve onu gün boyu çıkarmak istemezsiniz. Bu nedenle ceket, mont, kaban, yağmurluk gibi ürünleri bit pazarından güvenle temin edebilirsiniz. 


Güneş gözlüğü

Güneş gözlüğü

Vintage günel gözlükleri son yılların en popüler parçalarından. Özellikle Bella Hadid ve Kendall Jenner gibi isimlerin 90'lar ve 80'lere ait güneş gözlüklerinin sandıklardan çıkarılmasını sağladı. Üstelik kıyafetlerde olduğu gibi bir hijyen endişesi de söz konusu değil. Rahatlıkla su altında sabunla yıkayabilir ve kullanabilirsiniz. Ancak genellikle camları yıpranmış oluyor. Bu nedenle eski camları polarize camlarla değiştirip kullanmak daha sağlıklı olacaktır.

Gömlekler

Gömlekler

Eğer bit pazarıyla ilgili olarak en büyük endişeniz hijyense, yıkamanıza rağmen içinize sinmiyorsa gömlekler yine de en iç rahatlığıyla kullanabileceğiniz parçalar. Zira içine badi ya da basic bir tişört giyerek teninize direkt olarak değmesini engelleyebilirsiniz. Üstelik bit pazarlarında rahatlıkla bulabileceğiniz 80'lerden kalma gömlekler günümüz modasıyla gayet uyumlu. 

Takı

Takı

Küpe dışında her türlü takıyı da güvenle alınıp dezenfekte ettikten sonra kullanabilirsiniz. Ancak iç rahatlığınız için küpeleri takmaktan kaçınabilirsiniz. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Her kadının gardırobunda bulunması gereken 10 parça