Şoke eden olay! Bitcoin ile 'katil' kiraladı...

Şoke eden olay! Bitcoin ile 'katil' kiraladı...

ABD’de bir adam eşini öldürtmek için kripto para karşılığında tetikçi tuttu. Bitcoin hesabı üzerinden yaptığı işlem sayesinde yakalandı.

15 Mayıs 2021, Cumartesi 07:01 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

ABD’li Ann ve Nelson Replogle çifti Knoxville kentinde kendi halinde yaşıyordu. Amerikan Soruşturma Bürosu (FBI), yayıncı kuruluşu BBC’den bir ihbar geldi. Kripto para Bitcoin’in hesap cüzdanı olarak hizmet veren Coinbase üzerinde bir suikast planı yakalanmıştı. Bir hesaba 17 bin 800 dolar değerinde Bitcoin yatırma vaadi tespit edildi. Bahsi geçen hesaba Ann’in fotoğrafı, otomobilinin modeli, plakası ve hangi saatte nerede olacağı bilgileri de iletilmişti.

10 YIL HAPİS CEZASIYLA YARGILANACAK

FBI ajanları Replogle çiftiyle iletişime geçip uyardı. Emekli öğretmen Nelson, “Bu kötülüğü bize yapacak kimseyi tanımıyorum” dedi. Ancak yapılan incelemede tetikçiyle anlaşanın Nelson olduğu ortaya çıktı. Tutuklanan Nelson, 10 yıl hapis cezasıyla yargılanacak. Tutulan tetikçi de aranıyor. Geçen ay da ABD’de doktor Ronald Craig Ilg, Bitcoin karşılığında eşini kaçırtmak için birini tutmuştu. Eşinin kendisinden boşanmasını önlemek için bunu yaptığı ortaya çıkmıştı.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Dünya genelinde 1 milyar 400 milyondan fazla doz Kovid-19 aşısı yapıldı