Bitkin halde bulunan dağ keçisine gözü gibi bakıyor

Hakkari’nin Derecik ilçesine bağlı Yeşilova köyünde yaşayan Rojan Dinç, yaklaşık 2 yıl önce kardeşlerinin arazide bitkin halde bulduğu yavru dağ keçisine gözü gibi bakıyor. Keçiye "Gule" ismini veren Dinç, onunla yakından ilgileniyor, elleriyle besleyip yürüyüşe çıkarıyor, bazen de sofraya oturtup yemek yediriyor.

01 Aralık 2020, Salı 15:50 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İlçe kırsalında koyunlarını otlatan Dinç’in kardeşleri, çalıların arasında bitkin halde yatan keçiyi kucaklarına alarak eve götürdü.

Evde keçiyi tedavi ederek sağlığına kavuşmasını sağlayan Dinç ve kardeşleri, çok sevdikleri keçiyi doğaya salmayarak evde bakmaya karar verdi.

Adını Gule koydular

Adını Gule koydular

Keçiye "Gule" ismini veren Dinç, onunla yakından ilgileniyor, elleriyle besleyip yürüyüşe çıkarıyor.

Ev halkından biri oldu

Ev halkından biri oldu

Evin ve köy halkının maskotu haline gelen keçiye gözü gibi bakan Dinç, Gule’nin artık ev halkından biri olduğunu söyledi.

"Bazen sofraya oturtup yemek yediriyoruz"

"Bazen sofraya oturtup yemek yediriyoruz"

AA'ya konuşan Dinç, "Yaklaşık 2 yıldır keçiyle ilgileniyorum. Onunla anne kız gibi bir ilişkimiz var. Bazen evde sofraya oturtup yemek yediriyoruz. Bize çok alıştı. Tüm bakımlarını özenle yapıyorum. Evden çıktığımda o da benimle geliyor. Benimle arabaya biniyor. Nereye gidersem yanımdan ayrılmıyor. Gule ile 9 kişilik bir aile olduk" dedi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Dünyanın en yalnız fili Kaavan, artık özgür