Bitmek üzere olan bir ilişki nasıl kurtarılır?

Bazen her ne kadar severseniz sevin, ilişkiler bitebilir. Bu her ne kadar üzücü bir durum olsa da, insanların gelişmesinde aşk acısının büyük bir rolü var. Biten veya bitmek üzere olan bir ilişkiniz varsa ve onu kurtarmak için her şeyi yapmaya hazırsanız, size bazı önerilerimiz var....

17 Mayıs 2021, Pazartesi 16:25 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- MÜKEMMELİYETÇİ OLMAKTAN VAZGEÇİN

1- MÜKEMMELİYETÇİ OLMAKTAN VAZGEÇİN

Mükemmeliyetçilik hem sizi hem de partnerinizi yıpratan bir bakış açısıdır. Öncelikle bu bakış açısından vazgeçmelisiniz. Kiminle birlikte olursanız olun, o kişinin mutlaka bir kusuru olacaktır. Bunu aklınızdan çıkarmayın.

2- SEVDİĞİNİZİ SUÇLAMAYIN

İlişkideki sorunları sevdiğinize yıkmaktan vazgeçin. İlişkinin kötü gitmesinde illa ki bir suçlu arayacaksanız, içinde bulunduğunuz durumu suçlu bulun.

3- NAZİK OLUN

3- NAZİK OLUN

Romantik idealler, partnerimize karşı herkese olduğundan çok daha nazik olmamızı gerektirir. Onu seçmemizin sebebi, ona olan sevgimizdir.

Ona karşı, arkadaşlarımıza kıyasla çok daha nazik oluruz. Arkadaşlarımızı severiz; ancak partnerimize âşık oluruz.

4- SEVMEYE HAZIR OLUN

İşe, yalnızca sevilmeyi bilerek başlıyoruz. Sevilme arzumuzu bir kenara bırakmayı, bunun yerine sevmeyi öğrenmeye çalışmamız gerekiyor.

5- İLİŞKİ YÖNETİM GEREKTİRİR

5- İLİŞKİ YÖNETİM GEREKTİRİR

Bir çiftin uzun vade için bir araya gelmesi, küçük çapta bir işletmenin işleyişi ile çok daha fazla ortak noktaya sahiptir. Çift, görev listesi hazırlamalı, temizlik, yemek, ev bakımı, bütçe gibi konuları çözmeli. Ancak bu görevler, sürdürülebilir sevgi bağlamında romantiktir aslında ve başarılı bir ilişkinin temeli olarak görülmelidirler.

6- İKİ AYRI DÜNYASINIZ

Genel görüş, aşk ile seksin uyum içerisinde olacağı algısı yaratır. Ancak gerçek şu ki uyum, birkaç aydan, maksimum bir-iki yıldan fazla sürmez. Cinsel hayatta ciddi bir yavaşlamaya razı olabildiğimizde, uzun vadede bir ilişkiye hazırız demektir.

7- UYUMLU OLMADIĞINIZI FARK ETTİĞİNİZDE

7- UYUMLU OLMADIĞINIZI FARK ETTİĞİNİZDE

Doğru kişinin, zevklerimizi, ilgi alanlarımızı ve hayata karşı genel tavrımızı paylaştığımız bir insan olmasını bekleriz. Ancak bir zaman sonra, bu uyumluluk, çarpıcı bir şekilde solmaya başlar; kaçınılmaz bir şekilde farklılıklar ortaya çıkar. Uyumluluk, aşkın başarısıdır.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Vücut dili ele veriyor: Sevdiğiniz erkek hakkınızda ne düşünüyor?