Bitmek üzere olan sektörden vergi alınmamalı

Zonguldak Terziler ve Kunduracılar Odası Başkanlığı’nı 8 yıldır yapan ve aynı zamanda terzi olan Murat Bahadır (60), çıraklık falan derken 46 yıldır bu sektörün içindeymiş.

25 Temmuz 2018, Çarşamba 01:29
A A

Murat Bey; “En büyük sıkıntımız, çırak yetişmemesidir. Bu sıkıntı 1985 yılından beri var. Temel eğitimin 8 yıla çıkarılması sonucu da büyüyerek devam ediyor. Bunun önünü almak için, sanat okullarının yaygınlaşması gerekir” dedi.

ESNAFA ZARAR VERİYOR

Murat Bahadır; “Bize üye 140 esnaf var. Devlet vergiyi makul düzeye indirdi, ancak yine de bitmeye doğru giden bazı sanat dallarından belli bir süreliğine vergi alınmamalı. Çünkü son yıllarda açılan büyük zincir mağazalar ve AVM’ler, dayanıksız ve sağlıksız fabrikasyon ayakkabı ve elbiseleri satıyor. Bu da bizim gibi küçük esnafa büyük zarar veriyor. Bu tür yerlerin haftada bir gün tatil olması gerek” dedi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.