Bitmesi sürpriz olmayan evlilik türleri: Mesela Demet Şener ve Cenk Küpeli

Evlilik kararı açıklandığında herkesin inanmayan gözlerle baktığı, çok ömür biçmediği, boşanma haberi geldiğindeyse çiftin çevresindeki herkesin 'Ben demiştim' dediği evlilikler vardır. Genelde ünlü evlilikleri böyledir. Geçtiğimiz günlerde boşanma haberi gelen Demet Şener ve Cenk Küpeli evliliği de böyleydi. Çünkü onlarınki de 'nispet evliliği' kategorisine giriyordu. Aşk Doktoru Mehmet Coşkundeniz, bitmesi sürpriz olmayan evlilikleri anlattı.

14 Ocak 2021, Perşembe 12:05 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Nispet evliliği

Nispet evliliği

Aldatılma öfkesini yaşayan Demet Şener, boşandıktan hemen sonra Cenk Küpeli ile sevgili oldu. Daha 1 aylık sevgililerken de evlenmeye karar verdiler. Hatta Demet Şener boşanmadan sonra yasanın kadınlar için öngördüğü 300 günlük bekleme süresini de devlet hastanesinden aldığı ‘Hamile değildir’ raporu ile kaldırttı (Yasa, kadınlara boşandığı günden itibaren başkasıyla evlenebilmesi için 300 gün beklemesini emreder.


Bunun sebebi, o kadın boşandığı anda hamile olduğunu bilmiyorsa ve sonradan hamile olduğu ortaya çıkarsa karnındaki bebeğin nesebinin belli olması içindir. Ama kadın, raporla hamile olmadığını kanıtlarsa bekleme süresi ortadan kalkar). İşte Demet Şener bu raporu aldığı zaman ben 16 Mayıs 2019 tarihli köşemde “Acaba Demet Şener, İbrahim Kutluay’a duyduğu öfkenin bir sonucu olarak mı evlenmek istiyor? Eğer öyleyse durum vahim.


1. Aile zoru

1. Aile zoru

İster kadın, ister erkek, istemediği biriyle evlendiğinde zaten kendini o evliliğin parçası gibi hissetmez. Çünkü kendisini değil, ailesini mutlu etmek için evlenmiştir.

 2. Eski sevgili

2. Eski sevgili

Bu şekilde evlenen kişi aslında eski sevgiliyi hem kalbinde hem de beyninde taşımaktadır. Bu durumda asla kendini o evliliğe ait hissetmeyecektir.

 3. Zamanı geldi

3. Zamanı geldi

Okul bitti, iş bulundu, çevreden de “E evladım artık evlen” baskısı var. ‘Hayırlı bir kısmet’ bulunuyor, mantık dahilinde evleniliyor. Ne paylaşım var ne de uyum.

 4. Alelacele

4. Alelacele

Özellikle birbirine çok aşık çiftlerde rastlanıyor. Beyin dopaminin etkisindeyken, gözler henüz kör iken birkaç ay içinde evleniliyor. Sonra gerçekler su yüzüne çıkıyor.

5. Yalanlar

5. Yalanlar

Genellikle erkeklerin, az miktarda da kadınların evlenmeden önce sakladığı gerçekler kısa sürede ortaya çıkar. Çünkü evlilik, gizliliği kabul etmeyen bir kurumdur.

6. Beklentiler

6. Beklentiler

Evlilikle ilgili herkesin hayalleri farklıdır. Evlendikten kısa süre sonra bu hayallerin gerçekleşmediği görülürse sorunlar başlar.


7. Cinsel uyumsuzluk

7. Cinsel uyumsuzluk

Kim ne derse desin, evliliğin yarısı sekstir. Seks açısından doyurucu olmayan evliliğin devamı da mümkün değildir. Seks uyumsuzluğu daha ilk günlerde ortaya çıkar.

 8. Aldatma alışkanlığı

8. Aldatma alışkanlığı

Bu tür kişilerin aldatmak için bir sebebe ihtiyacı yoktur. Zaman ve mekan da, medeni durum da fark etmez. Bugüne kadar nasıl yaşadılarsa, bundan sonra da öyle devam edeceklerdir.

 9. Yıllar sonra

9. Yıllar sonra

Heyecanı bitmiş, miyadı dolmuş ilişkilerin son çırpınışıdır evlilik. “Evlenelim de biraz da böyle deneyelim” denir ama bu deneme hüsranla sonuçlanır.

 10. İnternet bağımlısı

10. İnternet bağımlısı

Yok playstation, yok internette tavla, okey, sosyal medya falan... Evlendikten sonra da sizinle geçireceği zamanı internette harcıyorsa durum ciddi demektir.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Demet Şener ve evlilikleri: Nasıl evlendi, nasıl boşandı?