Biz kime inanacağız?

Sağlık Bakanı Prof. Recep Akdağ 2 aydır halkı aşı olmaya teşvik ederken, Başbakan Erdoğan'ın "Ben aşı olmam" çıkışı kafaları karıştırdı

04 Kasım 2009, Çarşamba 05:00
A A
Biz kime inanacağız?

BAKAN SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK
Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ iki aydır halkı Domuz Gribi aşısı yaptırmaya çağırıyordu.

Aşı hakkındaki ‘zararlıdır’ iddialarına ateş püsküren Bakan Prof. Dr. Recep Akdağ, “Korkudan Domuz Gribi aşısı yaptırmayıp ölen bir vatandaşımız olursa bu söylentileri çıkaranlar hakkında suç duyurusunda bulunacağım” demişti.

Prof. Dr. Recep Akdağ dün Sağlık Bakanlığı Daire Tabibliği’ne giderek kameralar önünde Domuz Gribi aşısı oldu.

'SİYASİLER DİKKATLİ OLMALI’
Aşının yararlarını anlatan Bakan Akdağ, “Cumhurbaşkanına, Başbakan’a aşı olmalarını önerdiniz mi?” sorusuna şu akılcı yanıtı verdi: “Siyasetçilerin ve toplumla yakın ilişki kuranların virüsü yayma konusunda daha dikkatli olması lazım.

Bir siyasetçi yerine göre günde 300-500 kişiyle el sıkışır. Bu yüzden hem kendini, hem diğerlerini korumak için gerekli tedbirleri almalı

BAKAN AKDAĞ ŞOKE OLDU
Bakan Prof. Dr. Akdağ daha sonra partisinin grup toplantısına katılmak için Meclis’e gitti. Başbakan Erdoğan burada Bakan Prof. Dr. Akdağ’ı şoke eden bir açıklama yaptı.

Erdoğan canlı yayınlanan konuşmasında aynen şunları söyledi: Aşı konusunda ben bakanımdan farklı düşünüyorum. Kimseyi aşıya zorlayamayız. ‘Muhakkak yaptırmanız gerekir’ diye kampanya sürdürmek yanlış. Kimse bunun faturasını yarın siyasi iradeye kesmesin. Ben aşı olmayacağım”

BAŞBAKAN’IN CANI TATLI DA...
Erdoğan’ın salondan birlikte ayrıldığı Bakan Prof. Dr. Akdağ’a “Bana sormadan Başbakan da aşı olacak demişsin. Düzeltin onu” diye çıkıştığı duyuldu. Bir süre sonra Bakan şu açıklamayı yaptı: “Biz de başbakanımızla aynı düşünüyoruz. Başbakan yaş ve sıhhati itibariyle aşı yapılacaklar arasında değil.”

CHP lideri Baykal bu duruma “Başbakan-Bakan ayrı konuşuyor. Bu çok vahim. Başbakan’ın canı tatlı da vatandaşınki değil mi?” diye tepki gösterdi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.