Blackberry’den bir ilk

Blackberry, klavyesiz su geçirmez ilk telefonu için çalışmalarını sürdürüyor

09 Eylül 2017, Cumartesi 22:46
A A
Blackberry’den bir ilk
Uzun bir aranın ardından Android’e geçiş yaparak eski günlerine dönmeyi hedefleyen Blackberry, yeni fiziksel klavyesiz ve su geçirmez telefonu üzerinde çalışmaya devam ediyor. Engadget’a göre bu telefon, Ekim ayı içerisinde piyasaya çıkacak. Beklentilere göre Blackberry, artık tamamen son modaya ve kullanıcı yeni ihtiyaçlarına göre bir cihaz lanse etmek istiyor.


SORUNSUZ KULLANIM İMKANI


Son raporlara göre telefon, IP67 sertifikasıyla yağmur altında ya da havuzda sorunsuz kullanım imkanı sunacak. Cihazın en büyük kozlarından bir tanesi de büyük pili olacak gibi duruyor. Söylentilere göre model, 2 günlük pil iddiasıyla meydana çıkacak. Kanadalı şirket, dayanıklılık ve pil ömrü sorunları nedeniyle iPhone ve Samsung kullanıcılarının modele sıcak bakacağını düşünüyor. Başka bir deyişle bu iki markanın zayıf noktalarını vurarak onlardan müşteri çalmayı hedefliyor.
 

CİHAZ İSMİ BELLİ DEĞİL


Teknik özellik açısından orta seviyeyi hedefleyecek olan şirket, fiyat avantajını da kullanmak istiyor. Snapdragon 626 işlemci, Full HD ekran, 4 GB RAM akıllı telefona eşlik edecek detaylardan olabilir. Var olduğundan hemen hemen emin olduğumuz iddialı cihazın ismi ne yazık ki ortaya çıkmış değil. 1 Eylül’de başlayacak olan, pek çok şirket ve tüketicinin sabırsızlıkla beklediği IFA fuarında da Blackberry ipuçları verebilir. Peki sizce Blackberry istediği noktaları değerlendirerek

Samsung Apple ikilisinden müşteri çalmayı başarabilecek mi?

Huawei Pay’in Avrupa Yolculuğu Başlıyor
 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Mısır'da kuyumcu mezarı keşfedildi