BlackBerry Z10'u da parçalarına ayırdılar

BlackBerry Z10'u da parçalarına ayırdılar

iPhone'a "en zor cep" diyen iFixit, şimdi de Blackberry Z10'u parça parça etti! Ve işte sonuç...

28 Mart 2013, Perşembe 00:02 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Dünya genelindeki birçok kullanıcı için cep telefonları birer siyah kutudan ibaret. Yeni bir cep telefonu sahibi olduğumuzda, doğal olarak onun "içiyle" ilgilenmek yerine, doğrudan elimize alıp kullanmaya başlarız.

Ancak bu plastik veya aluminyum kutu içine hapsolmuş cihazların içinde hiç de bilmediğimiz işler dönüyor. Bu gizli kalmış işleri bizden daha çok merak eden iFixit elemanları, BlackBerry'nin yeni amiral gemisi Z10'u parçalarına ayırarak siyah perdenin arkasına da ışık tuttu.

Bildiğiniz üzere iFixit çalışanları, yanımızdan bir an olsun ayırmadığımız cep telefonlarını parçalarına ayırarak, onlara "tamir edilebilirlik" üzerinden puan veriyor. BlackBerry'nin akıllı cebi de bu işleme maruz kaldı ve gayet tatmin edici bir puanla (8/10) tamir atölyesinden ayrılmayı başardı.

iFixit çalışanlarının Z10'da kusurlu bulduğu tek nokta, oldukça sıkı bir şekilde monte edilmiş ve çıkarması hayli güç olan kulaklık girişi ve kamera. Bu iki unsur dışındaki tüm parçalar, bireysel olarak rahatça çıkarılıp takılabiliyor.

Hatırlatmak gerekirse iFixit, iPhone cihazları kendi kendine tamir edilebilme bakımından en güç cihazlar olarak belirlemişti...

Resimlerle: Xperia X10 ve BlackBerry Storm harmanı Çinli kopya

Kaynak: CHIP Online

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Justin Bieber'ın elektrikli Rolls Royce aracının fiyatı 500 bin dolar