Bloomberg'den iPhone X için şok iddia

Apple‘ın milyonların satışa çıkmasını beklediği yeni akıllı telefonu iPhone X, dakikalar önce çok tepki çekecek bir gelişmeyle gündeme geldi

A A

Akıllı telefon piyasasını dönüştürerek büyük bir başarıya imza atan Apple’ın akıllı telefon serisi iPhone’un en yeni üyesi iPhone X önümüzdeki ay satışa çıkıyor… Kasayı tamamen kaplayan ekran ve yüz tanıma özelliğiyle dikkatleri çeken akıllı telefon hakkında beklenmeyen bir iddia ortaya atıldı.

Bloomberg, Apple’ın yüz tanıma özelliğinin beklenenin aksine daha düşük seviyede olacağını yazdı.

Habere göre cihazın ön yüzündeki True Depth kamera üretim sürecini kısaltmak için daha düşük seviyede olacak. Bu iddialar üzerine Apple’ın hisseleri bir miktar düşse de Cupertino merkezli şirket iddiaları çok sert ve net bir biçimde yalanladı.

Apple’ın açıklamasında, “iPhone X ve Face ID için tüketicilerin heyecanı inanılmaz boyutta ve biz de müşterilerimize 3 Kasım’da bu cihazı vermek için sabırsızlanıyoruz. Face ID sistemi güçlü güvenli bir sistem ve kullanması da çok kolay. Face ID’nin kalitesi ve güvenilirliği değişmedi. 

Yine Face ID'de telefonu ekrana bakarak başkasının açması çok güç. 1 milyonda 1’lik oranın arkasındayız. Bloomberg’in iddialarının tamane yanlış olduğunu ve Face ID’nin yüz tanıma sistemlerinde yeni bir altın standart olmasını bekliyoruz” ifadesi dikkat çekti.

Apple, 3 Kasım tarihi itibariyle iPhone X'i ABD'de satışa çıkarıyor. Bu tarih epey bir zaman önce kesinleşmişti. Ancak iPhone X'in kuvvetle muhtemel kasım ayı sonu gibi Türkiye'ye ulaşması bekleniyor; bu tarih Aralık ayı başına da elbette sarkabilir.

iPhone X'in Türkiye fiyatları ise bir süre önce belli oldu ve Apple'ın internet sitesinde yayınlandı.

Fiyatlar epey cepleri yakacağa benziyor!

64 GB iPhone X'in fiyatı 6 bin 99 TL iken, 256 GB'lık modeli ise 6899 TL'den satışa sunulacak.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Altın Portakal alan en iyi filmler