BMW 324 bin aracını geri çağırıyor

BMW 324 bin aracını geri çağırıyor

BMW, Güney Kore’deki araçlarında motor yangınlarına neden teknik bir hatadan dolayı Avrupa’da 324 bin aracını geri çağırdığını duyurdu. Bu yıl meydana gelen motor yangınlarından en çok etkilenen modelin otuzdan fazla BMW 520d olduğu açıklandı.

08 Ağustos 2018, Çarşamba 13:46 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Almanya’nın lüks otomobil üreticisi BMW, Güney Kore’de son zamanlarda yaşanan motor yangınlarıyla gündeme geldi. Aralarında 520d sedan modelinin de bulunduğu toplamda 324 bin dizel aracını geri çağırdığını duyurdu.

BMW'DEN 'HATALI PARÇA' AÇIKLAMASI

BMW tarafından yapılan açıklamada Nisan 2015 ile Eylül 2016 yılları arasında üretilen 3, 4, 5, 6, 7 ve X3, X4, X5 ve X6 modellerinin bulunduğu 324 bin araçta egzoz gazı sirkülasyonu sisteminde bulunan soğutucu bölümünde yaşanabilecek kaçak ve birikmiş olan yakıt artıklarının tutuşması neticesinde yangın meydana gelebileceği belirtildi.

BMW, geri çağrılan araçlarda motor yangınına neden olan hatalı parçayı değiştireceğini açıkladı. Aralarında Avrupa ülkelerinin de yer aldığı çağrılma listesinde bulunan BMW modellerinin toplamda 96 bin 300’ü Almanya’da bulunuyor. Yaşanan motor arızasının Türkiye’deki BMW modellerini etkileyip etkilemediği şimdilik bilinmiyor.

;
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Mars’ta yaşam izleri arayacak olan ‘Sebat’ fırlatıldı