Bodrumlu saz ustası: İngiliz şarkıcı Adele’in babası benim

Bodrum'da yaşayan saz ustası ve türkücü Mehmet Asar, Türk asıllı olduğunu söyleyen 5 Mayıs 1988 doğumlu ünlü İngiliz şarkıcı Adele’in babası olduğunu iddia etti

24 Ocak 2017, Salı 10:39
A A
Bodrumlu saz ustası: İngiliz şarkıcı Adele’in babası benim
Amerika'da yaşayan İngiliz şarkıcı Adele’in annesi Penny Adkins’in tatil için Temmuz 1987’de Bodrum Gümbet’e geldiğini, taksi şoförlüğü yaparken tanıştığını söyleyen Mehmet Asar (52) şunları anlattı:
 


'KENDİSİNİ HEMŞİRE OLARAK TANITTI'"Penny Adkins ve arkadaşlarına iki hafta boyunca Bodrum koylarını ve Denizli Pamukkale’yi gezdirdim. Bana kendisini hemşire olarak tanıttı. O sırada birbirimizden hoşlandık, sevdik. İki hafta boyunca birlikte olduk. Daha sonra tatilini uzattı, bir ay sonra İngiltere’ye döndü. Ardından iki kez daha Bodrum’a geldi, bir ay kaldı. Sonra dönerken, beni götürmek istedi.


Mehmet Asar'ın Adele'in annesi olduğunu iddia ettiği kadınla çektirdiği fotoğrafı da iddiasına kanıt olarak gösterdi.
 


'DOĞUM TARİHİ TAM UYUŞUYOR​'Ancak ben İngiltere’de değil Bodrum’da yaşamak istediğimi, istiyorsa burada kalabileceğini söyledim. Memleketine döndü. Birkaç kez telefonla görüştük. O zamanın şartlarında telefonla görüşmek hem zor, hem pahalıydı. Ondan sonrada görüşemedik. Annesiyle birlikte olduğumuz tarihle, Adele’nin doğum tarihleri birbirine tam olarak uyuyor."
 

'PARMAKLARI BENİMKİLERE BENZİYOR'

Geçen yıl Adele Grammy ödüllerini kazanınca merak edip araştırdığını belirten Mehmet Asar şöyle devam etti:

"Ailesine baktığımda, annesinin yıllar önce benim birlikte olduğum İngiliz kadın olduğunu öğrenince şoke oldum. Sevdiğim kadın, Adele’in annesiydi. Yıllar geçmesine rağmen değişmemişti. Ardından Adele’in hareketlerini incelediğimde çene, göz, yüz yapısı, saçları ve konserler sırasında sağ elini kaldırdığında 3 ve 4’üncü parmaklarının bitişik olduğunu gördüm.

Daha çok şaşırdım çünkü, benim sağ elimin 3 ve 4’üncü parmakları da kaldırdığımda bitişiktir. Ayrıca Adele’nin söylediği şarkılarda yaptığı vurgular, benim söylediğim eserlerdeki vurgulara çok benziyor, bu da genetik olabilir."Adele'den Türk hayranına doğum günü sürprizi!


 

'ADELE İSTESE DNA TESTİ YAPTIRIRIM'Taksicilik yaptıktan sonra devlet memuru olarak çalıştığı söyleyen Mehmet Asar, Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü’nden emekli olduktan sonra yöresel sanatçı olarak çalışmalarına devam ettiğini belirterekşöyle konuştu:Adele'in şarkısı ile Ahmet Kaya şarkısı arasında şok benzerlik"Adele’in annesini tanıdıktan sonra bugüne kadar hiç evlenmedim. Yıllarım onu düşünmekle geçti. Birkaç kez telefonla görüştük. Şimdi Adele’nin gerçekleri öğrenmesini istediğim için bunu açıklamak zorunda kaldım. Adele ve annesini Bodrum’a davet ediyorum. Gelsinler burada tatil yapsınlar, tanışalım. Adele’nin babası olduğumu düşünüyorum, hissediyorum. Adele isterse onun için DNA testi bile yaptırırım. Bu konuda bilinmesini istediğim en önemli şey de hiçbir beklentim yok. Ben Bodrumlu’yum ve halim vaktim yerinde. Sadece kızım gerçekleri bilsin istiyorum." Yaşar ANTER / DHA 

'TÜRK KÖKENLİYİM, BABAM GALLİ' DEMİŞTİTam adı Adele Laurie Blue Adkins olan ve İngiltere'nin başkenti Londra'da doğan şarkıcı, 2009'da verdiği bir röportajda "Ailem Türk, İspanyol ve İngiliz asıllı... Ben babamdan dolayı yarı Galli’yim" demişti. Galli babasının, iki yaşındayken evi terk ettiğini anlatan Adele onu hiçbir zaman affetmeyeceğini söylemişti.

 

POSTA'NIN HABERİ İNGİLTERE'DE SES GETİRMİŞTİPOSTA, Aralık 2015'te yaptığı haberle Adele'in satış rekoru kıran son albümündeki 'Million Years Ago' adlı parça ile Ahmet Kaya'nın 'Acılara Tutunmak' şarkısı arasındaki büyük benzerliğe dikkat çekmişti.Haberi fark eden İngiliz medyası konuya ilişkin POSTA'yı referans göstererek çok sayıda haber yapmış ve iki şarkı arasındaki benzerlik ülkede uzun süre gündemde kalmıştı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...