Boğaz ağrısı diye gitti, neredeyse sakat kalacaktı!

Boğaz ağrısı diye gitti, neredeyse sakat kalacaktı!

Ayvalık'ta yaşayan 7 yaşındaki Erdoğan Gökdeniz Solkol'a, boğaz ağrısı şikayetiyle gittikleri hastanede kanser teşhisi koyup yanlış iğne yapıldığını ileri süren aile, savcılığa başvurdu

23 Temmuz 2015, Perşembe 17:15 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Anne Fatma Solkol, oğlu Erdoğan Gökdeniz Solkol’u 3 ay önce boğazındaki ağrı nedeniyle Ayvalık Devlet Hastanesi'ne götürdü. Doktorlar tarafından muayene edilen oğluna kanser tanısı konulduğunu belirten Solkol, teste tabi tutulmadan penisilin iğnesi vurulduğunu savundu. Solkol, oğlunun kalçasındaki bir sinire isabet eden bu iğneden sonra yürüme güçlüğü çekmeye başladığını anlattı. Kanser teşhisiyle adeta yıkıldıklarını dile getiren Solkol, şöyle devam etti:

"Tek başına yürüyemiyor, sürekli birinin yardımına muhtaç. Tek derdim, çocuğumun eski sağlığına kavuşması. Bir gün kendi başına yürümek isterken yere düşüp başından yaralandı. Bu hastaneye defalarca gittim; ancak ümidimi kestim. Daha sonra İzmir’e gidip Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde muayene ettirdim. Her iki hastanede de profesör ve doçentler, hassas incelemeleri sonrasında çocuğumun kanser olmadığını ve sadece penisilin iğnesi nedeniyle yürüme güçlüğü çektiğini tespit etti."

Eşinin bir besihanede temizlikçi olarak çalıştığı bilgisini veren Solkol, oğlunun tedavisi ve yol masrafları için yaptıkları harcamalar nedeniyle maddi sorunlar yaşadıklarını belirtti. Solkol, konuyla ilgili olarak savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını ifade etti. Savcılığa verdikleri dilekçede, Ayvalık Devlet Hastanesi Acil Servisi'nde görevli bir doktordan şikayetçi olduğunu aktaran Solkol, "Bu doktorun, bir tahlile bakarak emin olmadığı halde kanser teşhisi koyup bunu direkt yüzüme söylemesinden dolayı yaşamış olduğumuz sıkıntılar nedeniyle şikayetçiyim. Oğlumun tedavi edilmesini istiyorum" diye konuştu.

FİZİK TEDAVİ İLE SAĞLIĞINA KAVUŞACAK

Ayvalık Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Gonca Bulut ise çocuğu takibe aldıklarını ve sıkıntılı bir durumunun olmadığını söyleyerek fizik tedaviyle sağlığına kavuşacağını ifade etti.

AA

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Kış aylarında bağışıklık sistemini güçlendirmenin yolları