Boğaz'da ölen sevgililerin aileleri İstanbul'da

14 Şubat Sevgililer Günü'nü geçirmek üzere İstanbul'a tatile gelen, ancak eğlence dönüşü kaldıkları otelin önünde denize düşerek hayatını kaybeden Moğolistanlı genç sevgililerin aileleri, cenazeleri almak üzere İstanbul'a geldi

12 Şubat 2015, Perşembe 20:28
A A
Boğaz'da ölen sevgililerin aileleri İstanbul'da

THY’ye ait uçakla Moğolistan’ın Ulanbatur kentinden İstanbul’a gelen Moğolistan Adalet Bakanı baba Dambii Doryling Jav, eşi ve Sereter Bat Erdene’nin ailesini, Atatürk Havalimanı VIP Salonu’nda Moğolistan Fahri Konsolosluğu yetkilileri karşıladı. Aileler, çocuklarının başına gelen felaket üzerine konuşmak istemedi. Cenazelerin yarın akşam Moğolistan’a götürüleceği öğrenildi.

OLAY NASIL OLDU?

İsviçre’de öğrenci olan 23 yaşındaki Sereter Bat Erdene ile 22 yaşındaki kız arkadaşı Sarengerel Dorlig Jav, 7 Şubat günü İstanbul’a gelerek Beşiktaş’ta 5 yıldızlı bir otele yerleşti. İddiaya göre, 2 sevgili dün Ulus’ta bir gece kulübünde eğlenceye gitti.

Geceyarısı bir taksiyle Beşiktaş’a dönen çiftten Sereter Bat Erdene, otelin deniz kıyısında bulunan istinat duvarında yürümeye başladı. Bu sırada Erdene, dengesini kaybederek suya düştü. Olayı gören kız arkadaşı da hemen Erdene’nin peşinden denize atladı.

Ancak 2 öğrenci de dalgaların arasında kayboldu. Misafirlerinin otele gelmemesinden şüphelenen ve sahilde bayan çantası bulan otel görevlileri polise haber verdi. Güvenlik kameraları incelenince korkunç olay ortaya çıktı.

Yapılan aramalarda, önce Sarengerel Dorlig Jav’in cesedine ulaşıldı, daha sonra da iskele altında Sereter Bat Erdene’nin cesedi bulundu. İki gencin cesedi Yenibosna’daki Adli Tıp Kurumu’na kaldırılırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Marmara'da öyle bir balık yakalandı ki!