Boğaziçi Köprüsü bir saat kararacak

Boğaziçi Köprüsü bir saat kararacak

İstanbul'un simgelerinden Boğaz Köprüsü, Dünya Saati etkinliği kapsamında 31 Mart'ta 60 dakika karanlıkta kalacak

24 Mart 2012, Cumartesi 11:40 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

WWF (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) Türkiye Genel Müdürü Tolga Baştak, Dünya Saati (Earth Hour) kampanyasının, 2007 yılında Avustralya'da, iklim değişikliğiyle mücadeleye dikkati çekmek için yönetimlerin, kurumların ve bireylerin kötü gidişata ''dur'' demek adına ışıklarını bir saatliğine kapatmasıyla başladığını söyledi.

Dünyanın geleceği için milyonların bu kampanyaya yoğun olarak katılacağına inandıklarını ifade eden Baştak, şöyle devam etti: ''WWF Türkiye olarak bu sene kampanyaya özel ve kampanya temasıyla paralel bir fikirden yola çıkarak karanlıkta çalışan bir web sitesi tasarladık. Bu site,hava karardıktan sonra ancak bulunulan ortamdaki ışıkların kapatılmasıyla aktif hale geliyor. Bu yıl Türkiye'den Dünya Saati kampanyasına katılacak herkese 31 Mart'ta yıldızların bir sürprizi olacak" diye konuşan Baştak, karanlıkta çalışan web sitesini ziyaret edip katılım formunu dolduran Dünya Saati katılımcıları, bu yıl çevre sorunlarına duyarlılıklarını göstermenin yanı sıra farklı bir deneyim yaşayacaklarını da ifade etti.

WWF Türkiye Genel Müdürü, Sürprize tanık olmak için herkesi 31 Mart akşamına kadar kampanyaya katılmaya ve ışıkların söndüğü an olan 20.30'da karanlıkta çalışan web sitesinde buluşmaya davet etti.

Boğaziçi Köprüsü de kararacak, Galata Kulesi de

Son iki yıldır uluslararası bilinirliğe sahip olan Boğaziçi Köprüsü'nün bu yıl yine kampanyaya katılacağını belirten Baştak, ''Boğaziçi Köprüsü'nün yanı sıra Fatih Sultan Mehmet Köprüsü de Dünya Saati'nin Asya'dan Avrupa'ya geçişini simgeleyecek. Bu yıl ilk defa Galata Kulesi de ışıklarını kapatacak" diye konuştu.
 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Giriş ve çıkışa kapatılan Susuz'da karantina kaldırıldı