Boğazına kaçan sineği öldürmek için tarım ilacı içince...

Boğazına kaçan sineği öldürmek için tarım ilacı içince...

65 yaşındaki çoban Aydın Kıyak, boğazına kaçan sineği öldürmek için 'tavsiye üzerine' tarım ilacı içince hastanelik oldu, hayati tehlikesi sürüyor

19 Mayıs 2014, Pazartesi 15:32 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Elazığ’da boğazına kaçan sineği öldürmek için tarım ilacı içirilen 65 yaşındaki çoban Aydın Kıyak hastanelik oldu. Yoğun bakımda solunum cihazına bağlı tedavisi süren Kıyak’ın hayati tehlikesi devam ediyor.

Olay, Elazığ’ın Sivrice ilçesine bağlı Gözeli köyüne meydana geldi. İddiaya göre, çobanlık yapan 65 yaşındaki Aydın Kıyak’ın 2 gün önce boğazına sinek kaçtı. Boğazına kaçan sinekten rahatsız olan Kıyak, durumu yanında çalıştığı iş verenlerin yakınlarına söyledi. Durumdan haberdar olanlar Kıyak’ın boğazına kaçan sineğin ölmesi için tarım ilacı içmesini önerdi. Bunun üzerine Kıyak, tarım ilacını içti. Rahatsızlanan Kıyak, Fırat Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Midesi yıkanan ve panzehir verilen Kıyak, yoğun bakıma alınarak solunum cihazına bağlandı.

startFlvPlayer_PostaV2("divFlvPlayer17731","17731","201405","17731-140291.jpg","1", "0","Boğazına sinek kaçınca...");

ÇOK TEHLİKELİ BİR TARIM İLACI


Fırat Üniversitesi Dahiliye Yoğun Bakım Servisi doktoru Bedrettin Orhan, hastaya çok tehlikeli bir tarım ilacı verildiğini söyledi. Orhan, "Biz midesini yıkadık ve panzehir verdik. Şu anda durumu kritik, yoğun bakımda tedavisi sürüyor” dedi.

Babasının durumunu anlatan oğlu Mehmet Kıyak ise 2 gün önce babasının boğazına sinek kaçtığını ve bu durumun rahatsızlık verdiğini söyledi. Kıyak, "Babam da sürü sahibinin evine gelince durumu anlatmış. Oradakiler de bu ilacı önermişler. Toz halindeki ilacı bir bardağa karıştırıp babama vermişler. Babam da içer içmez rahatsızlanmış. Hastaneye kaldırıldı, midesi yıkandı ve şu an yoğun bakımda. Doktorun dediğine göre çok etkili bir ilaçmış, yani zehirmiş" şeklinde konuştu.
Olayla ilgili jandarmanın soruşturma başlattığı öğrenildi.

İHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Şanlıurfa’da taziye yapılması yasaklandı