Boğazınız düğümlenecek

16 yıl önce teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan polis oğlu Yusuf Kanat'ın otomobil hayalini, şehit düştükten sonra gerçekleştirebilen 72 yaşındaki Mehmet Kanat, ''Ben ölünceye bu araba garajda duracak'' dedi

29 Temmuz 2012, Pazar 14:56
A A

Muğla'nın Yatağan ilçesinde Şehit babası 72 yaşındaki Mehmet Kanat, oğlu Yusuf Kanat'ın 16 yıl önce teröristlerle girdiği çatışmada şehit düşmesinin ardından para biriktirmeye başladı.

3 yılın sonunda oğlunun istediği otomobili satın alan Mehmet Kanat, otomobili evinin kapalı garajında muhafaza altına aldı.

Otomobili 13 yıldır kapalı alanda tutan Kanat, otomobilin şoför mahalline de şehit oğlunun üniformalı fotoğrafını koydu.

Her gün otomobilin yolcu koltuğuna oturarak evlat hasretini gidermeye çalışan Kanat, ''Oğlum bir bayan arkadaşına 'Kimse kız bile vermiyor. Bir arabamız bile yok. Şırnak'taki görev sürem boyunca para biriktirip araba almak istiyorum' demiş. Oğlum bu sözlerini şehit olduktan sonra duydum ve biriktirdiğim para ile oğluma otomobil aldım. Benim ehliyetim bile yok. Ama ben ölünceye kadar bu araba garajda duracak. ‘’dedi

Şehit polis memuru Yusuf Kanat'ın tek erkek evladı olduğunu belirten acılı baba, ''Allah bizden daha fazla sevdi ve aldı. Eşim Nazender Kanat da, evlat hasretine dayanamayarak oğlumun vefatından 5 yıl sonra hayatını kaybetti'' dedi.

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.