Bölge belediye başkanları Diyarbakır'da

Bölge belediye başkanları Diyarbakır'da

Bölge belediye başkanları Diyarbakır'da

28 Kasım 2019, Perşembe 17:11 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Selim KAYA/ DİYARBAKIR,(DHA)- GÜNEYDOĞU Anadolu Bölgesi Belediyeler Birliği (GABB) toplantısı, Diyarbakır’da Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğine gerçekleştirildi. Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Hasan Basri Güzeloğlu'nn başkanlık etti.
Belediyenin konferans salonunda düzenlenen toplantıya Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun da aralarında bulunduğu bölgedeki il ve ilçe belediyelerinin başkanları katıldı. Toplantının açılışını yapan Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Hasan Basri Güzeloğlu, bölgedeki belediyelerin gerçekleştireceği hizmetlerle ilgili koordinasyon ve uyumlu çalışmaya dikkat çekti.
Güzeloğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetin her konuda bölge belediyelerine destek verdiğine dikkat çekerek, geçmiş dönemlerde ihanet anlayışı tarafından sosyo- ekonomik açıdan geri bırakılmış kentlere eğitimden spora, kültürden genel hizmetlere gerekli hizmetleri kazandırmak istediklerini ifade etti. Güzeloğlu, "Bu ihanet aklı stratejik ve bilinçli bir şekilde gerçekleşmiştir. Sadece maddi anlamda sınırlı kalmamış, sosyal alanların hepsinde bu boyutta domine edilmiş bu kentler maalesef sosyo-ekonomik kalkınmanın bütün parametrelerinde bilhassa eksiltilmiş ve maalesef geri bırakılmıştır. Bölgenin genelinde spor ve sosyal  alt yapıdaki etkinliklere kadar bu ihanet anlının ve onun uzantısının piyonlarının bugüne kadar getirdiği bilinçli stratejinin sonucudur. Türkiye Cumhuriyeti devleti ve saygıdeğer cumhurbaşkanımızın liderliğindeki hükümetimizin desteği ile milletimizin güveni ve ferasetiyle tersine çevirerek hizmete dönüştüreceğiz" dedi.
Toplantıda bölgedeki belediyelerle ilgili görüş ve talepler dile getirilerek birçok konu ile ilgili kararlar alındı.
FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER DİSKİ'den enerji hatlarında bakım çalışması