Bölgeye 100 bin bomba saçıldı

Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu bölgede hasar gören evler için Başbakanlık'tan 500 bin TL gönderildiğini söyledi. Vali Balkanlıoğlu bölgeye 100 bin civarında bomba saçıldığını ve arama çalışmalarının sürdüğünü ifade etti

07 Eylül 2012, Cuma 16:36
A A
Bölgeye 100 bin bomba saçıldı

Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu, mühimmat deposundaki patlamanın her yönüyle araştırılmasının sürdüğünü, bombaların kullanım süreleri, neden o saatte tasnifleme yapıldığı yönündeki tüm soru işaretlerinin askeri makamlar tarafından sorgulandığını söyledi. Kışlada 100’ün üzerinde askerin görev yaptığını belirten Vali Balkanoğlu, bölgeye 100 bin civarında bomba saçıldığını ve 1.5 kilometre çaplı alanda arama çalışmalarının sürdüğünü kaydetti. Vali Balkanlıoğlu, şöyle konuştu:

“KIŞLANIN TAŞINMASI SÖZ KONUSU”

"Bölgede hasar gören evler ile ilgli Başbakanımızın talimatıyla valiliğimiz emrine şimdilik 500 bin lira istemiştik, o para gönderildi. İhtiyaç halinde ucu açık. Kışlanın taşınması söz konusu. Bu konuyu bakanımız Veysel Eroğlu ile değerlendirdik. Orman’dan istenmesi halinde kışla ve silah depoları, yerleşim merkezinden uzak bir yere taşınacak. Bu değerlendiriliyor. Bakanımız yer vermeye hazır olduğunu belirtti."

Afyon Emniyet Müdürlüğü ekipleri de bölgedeki camilerde cuma namazı sonrası üzerinde el bombası fotoğraflarını gösteren broşürleri cemaate ve çocuklara dağıttı. Cuma hutbesinde de imamlar, el bombalarının görülmesi ve ya bulunması halinde 155 Polis imdat hattının aranması yönünde vaazlar verdi. 
DHA

Sıradaki haber yükleniyor...