Bolu Dağı 'beyaz örtü'yü bekliyor

Türkiye'nin en çok kullanılan güzergahlarından Bolu Dağı geçişindeki esnaf, kar yağmasını bekliyor.

26 Kasım 2018, Pazartesi 21:05
A A

Türkiye'nin en çok kullanılan güzergahlarından Bolu Dağı geçişindeki esnaf, sonbaharın renk cümbüşüne veda etmeye hazırlanan bölgede kış hazırlıklarını tamamlayarak kar yağışını beklemeye başladı. Her mevsim ayrı güzelliğe sahip, İstanbul-Anadolu kara yolu geçiş güzergahlarından olan Bolu Dağı'nda gelecek hafta kar yağışının etkili olacağı tahmin ediliyor.

Özellikle D-100 geçişinde doğal güzellikleriyle sürücülerin uğrak mekanı olan Bolu Dağı yolundaki esnaf, kar yağışıyla manzara izlemek için bölgeden geçenlerin işletmelerine uğramasını bekliyor. Bolu Dağı geçişindeki tesis işletmecileri, kar yağışıyla bölgeye ziyaretçilerin arttığını belirtiyor.

'MİSAFİRLERİMİZİ BOLU DAĞI'NA BEKLİYORUZ'

'MİSAFİRLERİMİZİ BOLU DAĞI'NA BEKLİYORUZ'

Tesis işletmecisi Ferda Yıldırım, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bolu Dağı'nın doğal güzellikleriyle eşsiz bir yer olduğunu söyledi. Bölgenin her mevsim ayrı güzel olduğunu anlatan Yıldırım, "Kış aylarında Abant, Yedigöller, Topuk Yaylası, Gölcük ve Samandere Şelalesi gibi güzellikleri görmek ve yaşamak için misafirlerimizi Bolu Dağı'na bekliyoruz. Burası güzergah olarak da çok güzel. Kış aylarında Bolu Dağı nostaljik bir mekan oluyor. Güzel bir görüntü oluyor, güzel bir seyir yaşanıyor. Bolu Dağı işletmecileri olarak hizmette misafirlerimizi memnun etmeye çalışıyoruz." diye konuştu. 

İşletmeci Salih Akay da Bolu Dağı'nda "beyaz örtü"yü beklediklerini dile getirerek, "Bolu Dağı kar yağışıyla güzel. Geçmişten bu yana Bolu Dağı hep güzeldi. Ulaşım imkanlarının daha da genişletilmesiyle kışın özlenen mekan olarak ön plana çıkıyor." ifadelerini kullandı. 

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.