Bolu Dağı ve Sertavul Geçidi ulaşıma kapandı

Bolu Dağı ve Sertavul Geçidi ulaşıma kapandı

TEM'in Bolu Dağı geçişinin Ankara yönü bugün saat 07.00 sıralarında araçların kayması sonucu ulaşıma kapandı

08 Ocak 2015, Perşembe 08:53 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kar yağışı etkili olurken Karayolları ekipleri yolu ulaşıma açmak çalışma başlattı.

Sertavul Geçidi kapandı: 17 işçi mahsurMersin'in Mut İlçesi'nde bulunan Sertavul Geçidi, yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandı. Bölgede rüzgar enerji santrali inşaatında çalışan 17 işçinin kaldıkları barakadan ayrılamadıkları, şantiyede görevli 1 kişiden de haber alınamadığı bildirildi.

Mut İlçesi'nde bulunan Sertavul Geçidi, yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandı. RES inşaatında çalışan işçilerin barakaya sığındığını ve bir kişinin de kayıp olduğu ihbarını aldıklarını belirten Mut Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz, ilgili mercilere durumu bildirdiklerini kaydetti. Tipiden dolayı görüş mesafesinin sıfıra indiğini vurgulayan Kaymakam Akyüz, kendi yaptıkları kurtarma çalışmalarının ise hava muhalefeti yüzünden aksadığını söyledi.
Şantiyede görevli olan ve bir süre önce Sertavul Yaylasına gitmek üzere ayrılan Mahir Ayduran'dan haber alınamadığı ve bulunması için çalışma başlatıldığı öğrenildi. Öte yandan Sertavul Geçidi'nin kapalı olması nedeniyle, araçların Sertavul Yaylası'nda bekletildiği bildirildi.Murat SÖZERİ/ MUT,(Mersin),(DHA)
 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Genco Erkal, ifadeye çağrıldı