Bolu Mengen'de kaza: 5 ölü

Bolu Mengen'de tünel girişindeki bariyerlere çarpıp alev alan tiner yüklü TIR'da biri 3,5 yaşında olan aynı aileden 5 kişi yanarak öldü. TIR sürücüsünün tiner yüklü araca içine ailesini bindirdiği otomobilini de yüklediği ortaya çıktı

02 Temmuz 2016, Cumartesi 11:21
A A
Bolu Mengen'de kaza: 5 ölü

Gebze’de oturan TIR şoförü Cevat Ceylan (48), 3 kızı ve yeğenini yanına, ailesinden 5 kişiyi de dorseye yüklediği otomobile alıp bu sabah TIR’la bayram tatili için Karabük’ün Yenice ilçesine gitmek üzere yola çıktı.

Bolu’nun Mengen yakınlarına geldiğinde ilk belirlemelere göre direksiyon başında uyuklayan Cevat Ceylan’ın kontrolünden çıkan TIR, Dorukan Tüneli girişindeki bariyerlere ve tünel duvarına çarptı.

Duvarda sürtünerek durabilen TIR’ın dorsesindeki tinerler alev aldı.

ATLAYARAK KURTULDULAR

Alev topuna dönen dorsedeki otomobilde bulanan Murat, Elvan, Havva, Kürşat ve Erkan Ceylan, kendi imkanlarıyla araçtan çıkıp dorseden atlayarak canlarını kurtardı.

Bunlardan Murat ve Elvan Ceylan hafif yaralanırken, alevlerin sardığı çekicide bulunan  sürücü Cevat Ceylan ile kızları Elif Nur Ceylan (22), Beyza Nur Ceylan (19), Ayşe Nur Ceylan (17) ve yeğeni 3.5 yaşındaki Umut Talha Nur Ceylan diri diri yanarak can verdi.

Yangın olay yerine ulaşan itfaiye tarafından söndürülürken, TIR’ın çekici bölümü tamamen, dorse kısmı da büyük oranda yandı.

20 METRE ÖTEDE YANMIŞ CESEDİ BULUNDU

Ölenlerden 4’ünün cesedi çekicide, sürücü Cevat Ceylan’ın cesedi de tünel içinde TIR’dan 20 metre uzaklıkta yanmış olarak bulundu. Ceylan’ın, son anda alev topuna dönen çekiciden çıkmayı başardığı ancak tutuşan elbiselerini çıkaramadığı için fazla gidemeden yanarak öldüğü değerlendirildi. Dorsedeki otomobilden çıkarken hafif yaralanan Murat ve Elvan Ceylan da hastaneye kaldırılarak tedaviye alındı.

Kaza nedeniyle tünelin Zonguldak yönü uzun süre ulaşıma kapanırken, ulaşım Bolu yönündeki tüpten gidiş-geliş olarak sağlandı.

VALİ’DEN UYARI

Bolu Valisi Aydın Baruş da kaza yerine gelerek inceleme yaptı. Vali Baruş, 5 kişinin çarpma sonucu değil, kaza sonrası TIR’daki yanıcı maddelerin alev alması sonucu öldüğünü belirtti. Sürücüleri uyaran Vali Baruş, "Canınız size emanet. Hem kendinizi, hem ailenizi, hem yakınlarınızı düşünerek trafik kurallarına uyun. Canınızı tehlikeye atacak hareketler yapmayın. Uykusuz yola çıkmayın. Geç gidin, geç varın ama hataya düşüp trafiği tehlikeye atmayın" dedi. Vali Baruş, kazada yaralanan 2 kişinin sağlık durumlarının da iyi olduğunu söyledi.

Murat KÜÇÜK- Yurdaer ÖZTÜRK / DHA

Sıradaki haber yükleniyor...