Bolu'da hortum yıktı geçti

Bolu'da hortum yıktı geçti

Bolu'nun Seben İlçesi'nde bulunan iki yaylada meydana gelen hortumda; 7 ahşap yayla evi yıkıldı, 10 evin çatısı uçtu, 3 konteyner ev göle kadar savruldu, ağaçlar devrildi

12 Mart 2013, Salı 14:03 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Dün gece, Seben Taşlıyayla Gölü kenarında bulunan Kozyaka ve İkizler yaylalalarında etkili olan hortum yaylada bulunan evleri yıktı, ağaçları kökünden söktü.

Şiddetli hortum nedeniyle yan yana bulunan Kozyaka ve İkizler yaylalarındaki 7 ahşap ev paramparça olurken, 3 konteyner ev ise göle kadar savruldu. Yaylada bulunan 10 evin çatısı uçarken, dev çam ağaçları devrilerek yolların kapanmasına neden oldu.Hasar gün ağardığında ortaya çıktı.

Sabah saatlerinde yaylaya giden ev sahipleri, metrelerce savrulmuş evlerinin parçaları ve eşyalarla karşılaştı. Evleri yıkılan vatandaşlar savrulan parçaların arasından eşyalarını aradı. Çatıları hasar gören vatandaşlar ise onarıma başladı. Yola devrilen ağaçlar nedeniyle Solaklar yaylasına giden yol ulaşıma kapanırken, Seben İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri yaylaya gelerek hasar tespit çalışması yaptı.

Hortum nedeniyle evlerin yıkıldığını söyleyen Hüseyin Kaygusuz, "Sabah hortumun evlerini yıktığını öğrenip geldik. Bir baktık ki yayladaki evler uçup gitmiş. Çok hasar var. Çok sayıda ev paramparça olmuş, çatılar uçmuş" dedi. Kadir Kaygusuz ise ağabeyinin evinin yanında bulunan evinin yıkıldığını söyledi.

Hortumdan geriye kalan eşyalarını toplamaya çalışan Zekiye Kahraman evinin paramparça olduğunu belirterek, "Evin çevresindeki işe yarar eşyalar varsa onları topluyorum" diye konuştu.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İsrail'in skandal hamlesi sonrası Türkiye'den peş peşe tepkiler