Bonzaiden ölen genç son yolculuğuna uğurlandı

İstanbul Kartal'da, 18 yaşındaki bir genç, bir arkadaşının evinde 4 arkadaşı ile birlikte uyuşturucu aldıktan sonra hayatını kaybetti. Bonzai'den öldüğü iddia edilen Sefa Bayburtluoğlu'nun cenazesi, Topselvi Merkez Camii'nde kılınan cenaze namazı sonrası toprağa verildi

06 Ağustos 2014, Çarşamba 16:54
A A
Bonzaiden ölen genç son yolculuğuna uğurlandı

Bayburtluoğlu'nun cenazesi, Adli Tıp Kurumu'ndan alınarak camiye getirildi. Törene, Bayburtluoğlu'nun babası Yusuf ve annesi Fatma Bayburtluoğlu ile yakınları, Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, arkadaşları ve vatandaşlar katıldı.

Cenaze namazı öncesi taziyeleri kabul eden baba Yusuf Bayburtluoğlu, gençlerin uyuşturucuya alıştığını belirterek, “Uyuşturucudan dolayı gençlik elden çıkıyor. 

Burada parlamentonun çok suçu var. Geleceği gençliğe bırakacağız, nasıl bırakacağız? Gençlik bu şekilde perişan oluyor" dedi.

“İHMAL VAR"

Acılı baba, birkaç satıcıyı yakalattıklarını kaydederek, şöyle konuştu: “Şahsın üzerinden bir sürü uyuşturucu çıktı. Bizzat polise yakalattım. Şahsı götürdüler, bir gün sonra bıraktılar. Polis de bırakıyor, yargı da bırakıyor. Ülkesini seven hakim nerede, savcı nerede, bu gençliği seven insanlar nerede? Kimse sahip çıkmıyor. Şikayetçiyim, herkesten şikayetçiyim.

Uyuşturucu alıp içmişler, bonzai diyorlar, her türlü yapıyorlar. Bir arkadaşı da fenalaşmış ama, o düzelmiş. 3-4 kişiymişler, bir aradaymışlar. Polislerin daha sık bir şekilde uygulama yapması lazım. Sokaklar boş bırakılmıştır. Herkes biliyor. Satan kişiyi polis hâlâ yakalayamamış. Satan kişi ile konuştuk, 'Beni kimse bulamaz' diyor. Çok rahat satabiliyor. Bu ülkenin gençliğine daha çok değer verilmesi lazım."

ARKADAŞLARI KONUŞTU

Sefa'nın arkadaşları ise "Sadece biz değil, milyonlarca insan ölüyor, milyonlarca insan televizyonlara çıkıp bağırıyor, ama hâlâ satanlar var. Ama ne polisler ne de yunus polisleri var. Devlet bunu bildiği halde hiçbir şeye karışmıyor. Sadece Cumhurbaşkanlığı...Adaylar varmış, seçimleri varmış, kendileri ilgilenmiyor. Bizimle ilgilendikleri yok. Ölen kişi benim çocukluk arkadaşım, can ciğerim. Uyuşturucu kullanmıyordu.

8. sınıfa kadar namaz kılan adamdı. İyi insandı ama, 10 yaşındaki çocuk bunu içiyor. Uyuşturucuya ulaşmak çok kolay. Bakkaldaki şeker gibi 10 liraya alabiliyorsun. 5 dakikada alırsın.

Polisler kendi ağızlarıyla diyor, 'Biz Topselvi'de uyuşturucuyu bitiremiyoruz' diyor. Bu kadar insanın acısı var, içi yanıyor, ne Başbakan var, ne bir şey var. Kendi derdine düşmüş. Biz o kadar adamı seviyoruz ki, bir kere de o da bizi sevsin, bir kere de bize değer versinler" diye konuştular. 18 yaşında hayatını kaybeden Sefa Bayburtluoğlu'nun cenazesi, Topselvi Merkez Camii'nde kılınan namaz sonrası Yakacık'ta bulunan Kurfalı Mezarlığı'nda toprağa verildi. 

Ramazan Eğri / DHA

Sıradaki haber yükleniyor...