Boris Johnson'ın hatası İngiltere'ye corona kabusunu yaydı

Boris Johnson'ın hatası İngiltere'ye corona kabusunu yaydı

İngiltere'de yaşayan Türk oyuncu Yılmaz Eser, "İngiltere Başbakanı Boris Johnson bu işin başında bir hata yaptı. Sürü bağışıklığı sistemini kullanacağız dediğinde çok büyük bir hata yaptı. İnsanlar rahat davrandı ve sokağa çıktılar." dedi.

10 Nisan 2020, Cuma 11:17 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İngiltere'de yaşayan Türk oyuncu Yılmaz Eser, İngiltere'deki corona virüs kabusunun nasıl yayıldığını anlattı. Koronavirüs ile mücadele noktasında Türkiye ve İngiltere'yi kıyaslayan Eser, Türkiye'nin attığı ciddi adımlara dikkat çekti.

Eser, İngiltere'de koronavirüsün yayılmasında ülkenin merkezinde yapılan bir festivalin büyük etkisi olduğunu kaydetti.

İşte Yılmaz Eser'in CNN TÜRK canlı yayınında Buket Güler'e anlattıkları:

İngiltere Başbakanı Boris Johnson bu işin başında bir hata yaptı. Bu hatayı kendisi de kabul etti aslında. Sürü bağışıklığı sistemini kullanacağız dediğinde çok büyük bir hata yaptı. İnsanlar rahat davrandı ve sokağa çıktılar. Hatta bu işin başlangıcı burada bir festivalle oldu. Ayın 13'ünde çok sayıda insan bu festivaldeydi ve burada müthiş bir yayılma oldu. Şu anda Birleşik Krallık'ta bu kadar çok vaka varsa o festivalden sonra görülmeye başlandı. İngiltere'de bu kadar çok vakanın görüldüğü yerlerle festival bölgesi örtüşüyor. Johnson'ın hatasından sonra insanlardan burada şöyle tepkiler geliyor: Sürü bağışıklığı deyip kendisi de sürünün başını çekti.
Buradan bakıldığında Türkiye'nin çok ciddi davrandığı görülüyor. İnsanlar çok ciddiye aldı, duyarlı davrandı. Şu anda süreç çok ciddi bir şekilde yürütülüyor. Örneğin Avrupa Birliği denilen şeyin aslında birlik olmadığı ortaya çıktı. Nasıl sınıfta kaldıkları ortaya çıktı.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bazı bölgelerde çatışmalar durdu