Boşaltılıp mühürlenen binadaki tüm daireler soyuldu! Bebek oyuncakları bile gitti

Boşaltılıp mühürlenen binadaki tüm daireler soyuldu! Bebek oyuncakları bile gitti

Yanındaki inşaat kazısının tehlike oluşturması nedeniyle zabıta tarafından apar topar boşaltılıp mühürlenen apartmandaki dairelerin tamamına hırsız girmişti. 11 daireli apartmanı soyan hırsızlar yakalandı. Yakalanan zanlıların çaldıkları eşyalar sahiplerine teslim edildi

13 Şubat 2017, Pazartesi 08:32 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
İstanbul'da kentsel dönüşüme giren Bahçelievler Şirinevler Mahallesi 16. Sokak'taki 11 daireli Nur Apartmanı sakinleri, geçtiğimiz cuma gecesi apar topar evlerini boşaltmak zorunda kaldı.

Onların anlattığına göre, daha önce boşaltılıp yıkılan yan binadaki temel inşaatının tehlike arz ettiğini söyleyen Bahçelievler Belediyesi zabıta ekipleri, Nur Apartmanı sakinlerinden binayı boşaltmalarını istedi. Eşyalarını alamadan yakınlarının yanına sığınan daire sakinleri, mühürlenen binaya giremedi.
 

HIRSIZLAR MÜHRÜ SÖKTÜ


Dün gece mührün söküldüğünü gören daire sakinleri, evlerini kontrol etmek için binaya girdiklerinde bir sürprizle karşılaştı. Kapıları kıran hırsızlar, eşyaları alt üst edip eşyları boşaltmıştı.


"DEVLET GÜVENCESİNDE" DENİLMİŞTİ


Kendi apartmanlarının da kentsel dönüşüm sebebiyle bir süre sonra boşaltılacağını söyleyen Turay Ölmez , "Biz de bunun için toplantı halindeydik. Daireleri boşaltma kararı almıştık. O toplantı sırasında zabıta geldi, ’Daireleri boşaltın’ dedi. Hiçbir eşya almadan herkes dışarı. Binayı mühürlediler. Biz güvenliği hatırlatınca, Zabıta amiri dediki, ’Burası devlet güvencesinde, birşey olmaz’. Birşey olursa talep edin karşılayacağız dedi’ " şeklinde konuştu.


'SABAH BAKTIK Kİ BÜTÜN KAPILARI PATLATMIŞLAR'


Mührü bozmadıklarını dairelerine girmedikleri söyleyen Sevil Erdaş, da, "Sabah baktık ki bütün kapıları patlatmışlar" dedi. Hırsızlığın planlı olduğunu, aynı gecede 11 daireye girilmesinin tesadüf olamayacağını söyleyen bir sakin de ortaya çıkan duruma isyan etti.
 

"POLİS HIRSIZLIK OLAN BİNAYA GİRMEDİ"


Selçuk ve Öznur Yavaş çifti de hırsızlık şokunu yaşayan apartman sakinlerinden. Polis çağıran Yavaş çifti de beklemedikleri bir yanıtla karşılaştı. Selçuk ve Öznur Yavaş çifti " Polise haber verdik. Polis geldi. Binamız mühürlü olduğu için hiçbir tutanak tutulmadan geri gidildi. Olay yeri inceleme dahi gelemez dediler gittiler. Mührü hırsızlar söktü. Güvenliğimiz yok. bizim güvenliğimiz yok biz bu binaya girmeyiz dediler"diye konuştu.


HIRSIZLAR YAKALANDI!


11 daireli apartmanı soyan hırsızlar yakalandı. Bahçelievler Emniyet Müdürlüğü Asayiş Ekipleri tarafından yakalanan iki zanlı Kocasinan Polis Merkezi’ndeki sorgularının ardından Bakırköy Cumhuriyet Savcılığına sevk edildi. Yankesicilik ve hırsızlık suçlarından daha önce de sabıkaları bulunan F.Y ve B.K dün gece Mahmutbey Caddesi üzerinde devriye görevi yapan polis ekiplerin şüphelenmesi üzerine yakayı ele verdi. Büyük boy çanta taşıyan iki kişiden şüphelenen polis şahısları durdurup arama yaptı.Aramada, evlerden sökülen kullanılmış musluklar, kapı tokmakları ile birlikte çok sayıda elektronik eşya ele geçirildi. Yakalanan zanlıların çaldıkları eşyalar sahiplerine teslim edildi.BÜTÜN ÇALINAN EŞYALAR GERİ GELMEDİ


Bu arada evlerine hırsız giren bina sakinleri karakola giderek eşyalarını teslim aldı. Ancak bazıları televizyon ve benzeri büyük elektronik eşyalarının bulunamadığını, muhtemelen hırsızlar tarafından satıldığını söyledi.


 Özgür ALTUNCU / İdris TİFTİKÇİ / İSTANBUL (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Irak'ın kuzeyinde PKK'ya ait önemli bir mağara kullanılmaz hale getirildi