Boşanan ünlü çiftler

Evlilik kararı alarak mutluluğa imza attılar... Günler, aylar hatta yıllarca aynı evi paylaştılar. Kimileri çocuk sahibi de oldu. Ancak evlilikleri yolunda gitmedi. Kimi ihanete uğradı, kimi birbiriyle geçinemedi. İşte boşanan ünlüler...

17 Eylül 2018, Pazartesi 12:02 Son Güncelleme:
A A

'Kaybolan Yıllar', 'Lale Devri', 'Kara Para Aşk' ve en son 'Avlu' dizisinde rol alan iki çocuk annesi oyuncu, İstanbul Aile Mahkemesi'ne başvurdu.

14 yıllık yönetmen ve yapımcı eşi Halil Şafak Bakkalbaşıoğlu'na boşanma davası açtı. Deniz Barut, mahkemeye sunduğu dilekçede, eşiyle fikren ve ruhen anlaşamadığını ve bu nedenle evlilik birliğinin temelinden sarsıldığını ifade etti.

Davayı karara bağlayan mahkeme, çiftin anlaşmalı olarak boşanmasına karar verdi. (Ali Oktay/Sabah)

Algı Eke’yle 1.5 yıllık evliliklerini Kasım ayında noktalayan İnan Ulaş Torun, “Henüz sevgili olmamızın bir ayı bile dolmadan evlilik kararı verdik. Bazı konularda fikir ayrılıklarımızın olduğunu anladık” dedi.

Eski manken Demet Şener ile eski milli basketbolcu İbrahim Kutluay, ayrılıklarından 3 yıl sonra 4 Mart 2019'da 'anlaşmalı' olarak boşandı. Dava 40 dakika sürdü.

Kurtlar Vadisi, Ruhsar, Ağır Roman gibi filmlerde rol alan oyuncu Levent Erim, 11 yıllık eşi Ayşe Feza Erim'le 'anlaşmalı' olarak boşandı.

Oyuncu Neslihan Yeldan, İngiliz eşi Leo James Felix Pollock ile 11 yıllık evliliğini noktaladı.

Çiftin 12 yaşındaki çocuklarının velayeti anne Yeldan'a verildi. Mahkeme; Pollock'un, çocukları 18 yaşına gelene kadar aylık bin 600 dolar nafaka ödemesine karar verdi. Baba Leo James Felix Pollock, yılda bir kez çocuğu için Londra'ya uçak bileti de alacak.

Habertürk TV spikeri Meltem Acet ile Onat Acet’in 11 yıllık evliliği önceki gün sona erdi. Onat Acet’in avukatı, İstanbul Aile Mahkemesi’ne verdiği dilekçede taraflar arasında şiddetli geçimsizlik olduğunu ve bu nedenle boşanmalarına karar verilmesini istedi. İstanbul Aile Mahkemesi’nde görülen davaya Meltem Acet ile Onat Acet katıldı. Mahkeme anlaşmalı boşanma protokolünü göre tarafların ayrılmalarına karar verdi.Mahkemeye sunulan “anlaşmalı” boşanma protokolüne göre çiftin 12 yaşındaki çocukları annesinin yanında kalacak. Onat Acet, Meltem Acet’e 6 milyon lira manevi tazminat ödeyecek. Meltem Acet boşandıktan sonra “Acet” soyadını kullanmaya devam edecek.

2009 yılında, Burak Yılmaz'ın kendi kına gecesinde Rus kızlarla eğlendiği görüntülerin ortaya çıkması sonrası tartışan İstem Atilla - Burak Yılmaz çifti, düğünden iki gün önce ayrılmıştı.

Çift, 5 yıl sonra barışıp evlendi fakat 2018 yılında İstem Atilla, eşi Burak Yılmaz'dan şiddet gördüğü gerekçesiyle boşanma davası açtı.

31 Aralık 2015'te Edip Burak Ertoğan ile yurt dışında evlenen Gonca Vuslateri, boşanacağını da sosyal medyadan ''Eşim Burak Ertoğan'la uzun bir süredir ayrı sürdürdüğümüz evliliğimizi hukuki olarak da sonlandırmaya karar verdik. İçinde bulunduğumuz yoğun gündemde, bizim içinde hassas olan bu süreçte herkesin anlayışını bekliyoruz'' sözleriyle duyurmuştu.

Ve çift 30 Nisan 2018'de boşandı.

Oyuncu Tuba Ünsal 2013 yılında gazeteci Mirgün Cabas ile Almanya'da evlenmişti. Çiftin Civan Mert Cabas adında bir oğlu da olmuştu. Ancak 5 yıl süren evlilik Haziran ayında boşanmayla noktalandı.

Tuba Ünsal, Mirgün Cabas ile boşanmalarını sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğrafa düştüğü şu not ile duyurmuştu:

''Birbirimizi sonsuza kadar sevmeye devam edeceğiz. Aile olarak kalmaktan da asla vazgeçmeyeceğiz. Bugün itibariyle hayatımızın yeni bir dönemine adım attık ve boşandık. Sevgiler.''

Oyuncu boşanma sonrası Yunanistan'ın ünlü adası Mikonos'ta doyasıya eğlenmişti. Dört erkek arkadaşıyla eğlenen Ünsal, bu anları Instagram'da paylaşmıştı.

Esra Erol'da programında stüdyo şefliği yapan ve aynı zamanda Seda Sayan'ın yeğeni olan Eda Gök, yine Esra Erol'un orkestra şefliğini yapan 7 yıllık eşi Emrah Albayrak tarafından ihanete uğradı.

Eda Gök kendisini en yakın arkadaşı, evli ve iki çocuk annesi aynı zamanda orkestranın da solisti olan Burcu Sinem Ünsal ile aldatan eşinden 6 ay önce tek celsede boşandı.

Esra Erol dahil herkes şoktaydı. 

Eda Gök ve Emrah Albayrak'ın Arya adında bir de kız çocukları var.

Çiftin evlilikleri skandal şekilde noktalandı.

Eski futbolcu Tugay Kerimoğlu, 25 yıllık eşi, 2 çocuğunun annesi Etkin Kerimoğlu'ndan 10 ay önce boşanmıştı.

Etkin Ünal ayrılık sonrası ''Bu evliliği Tugay'ın arkadaş grubu bitirdi'' demişti.

Oyuncu Hande Ataizi, 8 Eylül 2012'de evlendiği gazeteci Benjamin Harvey'le, 6 Mart 2018'de anlaşmalı olarak boşandı.


Gaziosmanpaşa Adliyesi'nde görülen davada mahkeme tarafların anlaşmalı olarak boşanmalarına karar vererek, 4 yaşındaki müşterek çocuğun velayeti Hande Ataizi'ne verdi.

Boşanma davası sonrası Hande Ataizi "Ticari olarak etkilenmek istemiyorum" deyip eski eşinin soyadını kullanmak için İstanbul Aile Mahkemesi'ne başvurdu. 

Tiyatrocu Burak Sergen 1999 yılında evlendiği meslektaşı Işıl Sergen'den anlaşmalı olarak sessiz sedasız yollarını ayırdı.

Burak Sergen ve eşinin aralarında yaşanan gerginlikler büyüyünce birbirlerini daha fazla yıpratmamak ve çocukları için de dost kalabilmek için boşanma kararı aldıkları öğrenildi.

Acun Ilıcalı ''Instagram'a girdiğim zaman Şeyma acaba ne giymiş olabilir kıyafetlerde acaba bir şey var mı yok mu. Orda adrenalin bum bum bum gerçekten motosiklette 300 gitmek kadar var yani." dediği Şeyma Subaşı ile 14 ay evli kaldı.

9 dakikalık bir dava ile bu evliliğin sonlandırılmasına da 'evet' dedi.

Mustafa Sandal ile Sırp asıllı eşi Emina Jahovic , 10 yıllık evliliklerini 6 Haziran'da sona erdirdi. Mahkemeye gidip anlaşmalı boşandılar. Oğulları Yaman ve Yavuz'un velayetleri annede kaldı.

Boşanmadan önce 6 ay ayrı evlerde yaşadılar. O dönemde haklarında çok fazla haber çıktı.

Emina Jahovic'in evin dekorasyonu için çok fazla para harcadığı, Mustafa Sandal'ın da bu yüzden ayrılmak istediği söylendi. Yetmedi, Mustafa'nın, annesi Tülin İleri ile bu harcamalar yüzünden kavga ettiği yazıldı.Hatta Mustafa'nın çocuklarının Sırpça öğrenmesinden rahatsızlık duyduğu için boşanmayı istediği bile öne sürüldü.

Bir ara da Emina Jahovic'in Mustafa Sandal'ı aldattığı iddiası ortaya atıldı Mustafa Sandal ile Emina Sandal ise ayrılık sebebini "Aşkımız, heyecanımız bitti. Üçüncü kişilerin ayrılmamızla ilgisi yok" diye açıkladı.

Eski sunucu, yeni oyuncu Aslı Mavitan, Aralık 2015'te Çiftehavuzlar'daki Büyük Kulüp'te Kaan Balkaş ile nikah masasına oturmuştu. Amerika Las Vegas'ta da balayı yapmışlardı.

Çift geçen Mayıs'ta yollarını ayırdı. Anlaşmalı olarak tek celsede boşandılar.

Program sırasında bu durumu açıklayan Bircan İpek eski eşi Şenol İpek'in çok iyi eş olduğunu, herhangi bir aldatma, şiddet ve farklı bir durum yaşanmadığını belirtti.

Söylemezsem Olmaz programının sunucusu olan Bircan İpek de eşi Şenol İpek'ten tek celsede boşandı. 

Boşanmalarına sebep olarak ise evliliklerinin yıpranmışlığını ileri sürdü.

Programa bağlanan eski eş Şenol İpek de aynı şeyleri belirterek medenice ayrıldıklarını bildirdi.

Oyuncu Merve Sevi, eşi Çalkan Algün’le evliliğinde yaşadığı krizi aşamadı. 6 ay önce evliliğini bitirmek için mahkemeye başvuran ancak kararından vazgeçen çift geçen günlerde boşandı.

Yılmaz Erdoğan ile (53) ile Belçim Bilgin (35), Ağustos 2006'da nikah masasına oturmuş, 2009'da oğulları Rodin'i kucaklarına almıştı. 

Yılmaz Erdoğan 2014'te Köyceğiz'de, Belçim Bilgin ise 2016'da oğullarının eğitimi için Londra'da yaşamaya başlamıştı

Hal böyle olunca boşanacakları söylenmişti. Ama çift her seferinde dedikoduları yalanlamış, Levent'teki bir alışveriş merkezinde mutluluk pozları vermeyi gelenek haline getirmişti.

12 yıllık evliliğin 15 gün önce bittiği ortaya çıktı. Yılmaz Erdoğan, ''Sevgi ve saygı dolu bir şekilde bitti. Adliyeye el ele girdik, kol kola çıktık'' dedi.Temmuz 2016'da evlenen Kalben ve Berkant Ali İncesaraç da geçen aylarda boşandı.

Kalben, 1.5 yıl evli kaldığı Berkant Ali İnesaraç için daha önce şöyle demişti:

"Tanıştık ve ilk ayın sonunda birlikte çalışıyorduk. Aşık olduk. Çok garip bir buluşmaydı ve sonra hiç ayrılmadık. Birbirimizi ve müziğimizi seviyoruz."

Kalben ile İnan İncesaraç'ın şiddetli geçimsizlik gerçekçesiyle ayrıldığı öğrenildi.

32 yaşındaki Kalben verdiği bir röportajda ise evliliği hakkında şöyle konuşmuştu:

"Ali'yle ikinci yılımızın sonunda evlendik. Ben hayatını birleştirmek için bir insanı öyle yıllarca tanımak gerektiğine inanmıyorum."

"Birbirini seven herkesin özgürce evlenebilmesinden yanayım. Biz tanıştığımızdan beri birlikte müzik yapıyoruz, birlikte yaşıyoruz. Birlikte albüm yaptık, birlikte şarkı söylüyoruz. Evlilik harika gidiyor yani."

"Her gün bir şeyleri birlikte göğüslüyoruz. Bunlar kimi zaman hiç bilmediğimiz bir yerde insanların ölmesi, kimi zaman bir fatura, kimi zaman 'Anne-babamıza nasıl yardımcı olabiliriz?' ya da 'Küçük kardeşimizi nasıl dil kursuna gönderebiliriz?' gibi herkesin her gün yaşadığı dertler"

DJ ve aranjör Ozan Doğulu, 2007 yılında evlendiği 3 kızının annesi Ece Yosmaoğlu (Doğulu) ile geçen aylarda tek celsede boşanmıştı.

Ozan Doğulu geçen yıl Tuba Peksayar ile bir barda samimi şekilde görüntülenmişti. Her iki taraf da gizli aşk iddialarını yalanlamıştı. Çiftin bu kaçamaktan dolayı boşandığı ileri sürülmüştü.

Çiftin boşanmasına, Ozan Doğulu'nun 4 ay önce birlikte albüm çıkardığı Hera neden oldu.

Ozan Doğulu'nun son olarak birlikte çalıştığı şarkıcı Hera ile ilişki yaşaması bardağı taşıran son damla oldu. İlişkiyi öğrenen Ece Doğulu, soluğu mahkemede aldı. Ve çift tek celsede boşandı.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.